Menu

Lenovo VIBE Shot - fotoaparát a smartphone v jednom

03.08.2015 09:56 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Lenovo VIBE Shot  - fotoaparát a smartphone v jednom

Lenovo VIBE Shot - fotoaparát a smartphone v jednom | foto: CHIP

Lenovo má nový přírůstek do rodiny chytrých telefonů VIBE. Je jím Lenovo VIBE Shot – multifunkční zařízení, které v sobě slučuje smartphone a fotoaparát. 

Zařízení VIBE Shot je podle výrobce vybaveno řadou užitečných technologií. Má zadní fotoaparát s rozlišením 16Mpx s modulárním objektivem skládajícím se ze šesti čoček. Fotoaparát má plnohodnotný světelný snímač pro fotografování v tmavých interiérech nebo v noci. Díky tříbarevnému blesku se jas fotografií automaticky upraví na základě okolních světelných podmínek. Optická stabilizace obrazu snižuje rozmazání a udržuje fotografie ostré. K dispozici je infračervený blesk.

Pro pohodlnější pořizování snímků nabízí Lenovo VIBE Shot také mechanické tlačítko spouště. S pomocí tohoto tlačítka je zároveň možné přepnout telefon do fotografického módu. Uživatelé mohou používat fotoaparát vybavený přednastaveným režimem Smart či pokročilým režimem Pro. Všechny pořízené snímky je možné dále prohlížet na 5palcovém Full HD IPS displeji s ochranným sklem Corning Gorilla Glass 3.

 Kromě fotografických vlastností přináší smartphone Lenovo VIBE Shot také výkon. Ten telefonu zajišťuje procesor Qualcomm Snapdragon se 64bitovou architekturou a frekvencí 1,7 GHz spolu s 3 GB RAM a operačním systémem Android 5.0 Lollipop. Pro uložení pořízených fotek, hudby, filmů a dalších dat nabízí VIBE Shot vnitřní 32GB úložiště s možností rozšíření o dalších 128 GB prostoru pomocí microSD karty.

Díky podpoře duální SIM je možné v jednom zařízení spojit pracovní i soukromý telefon, stejně jako dva samostatné datové tarify. S jejich pomocí pak mohou uživatelé nahrávat a rychle stahovat data pomocí vysokorychlostního připojení LTE (4G) nebo se připojit přes Wi-Fi hotspot. Nový smartphone Lenovo VIBE Shot se bude na českém trhu prodávat za cenu od 10 999 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení