Menu

Licence Office 2013 budou přenosné

06.03.2013 19:55 | Redakce Chip + Přidat komentář
Licence Office 2013 budou přenosné

Licence Office 2013 budou přenosné | foto: CHIP

Microsoft změnil své nedávné rozhodnutí o úpravě licenčních podmínek k nové verzi kancelářské sady Office 2013. Zatímco původně bylo zamýšleno vázat zakoupenou licenci na jeden konkrétní stroj, aktualizované licenční podmínky opět umožňují přenos licence na jiný počítač.

Rozhodnutí Microsoftu o fixaci licence Office 2013 na jeden počítač, bez možnosti reaktivace při pořízení nového počítače, jako náhrady za starý nebo rozbitý stroj, se setkalo s velkou nevolí zákazníků. Proto se Microsoft rozhodnul změnit licenční podmínky, které nově přenos licence Office 2013 umožňují. Nyní je jediným omezením možnost přenosu licence pouze jedenkrát v průběhu 90 dní. Pokud ovšem dojde k poškození počítače, lze přenos licence provést i dříve.

Změna licenční politiky je platná okamžitě a vztahuje se na všechny verze kancelářské sady Office 2013 pro domácí uživatele i podniky a rovněž i na jednotlivě zakoupené aplikace. Instalace je nadále možná pouze na jednom stroji, před opětovnou aktivací je tedy třeba aplikace z původního počítače odinstalovat. Pravidla pro použití OEM verzí Office (verzí pořízených při nákupu počítače) zůstávají stejná – licence OEM verze je stále vázána na počítač, se kterým byla pořízena (což je stejné i u OEM verzí Windows).

Nové licenční podmínky Office 2013 se nijak nedotýkají služby Office 365 pro domácnosti, kdy je možné kancelářské aplikace instalovat až na 5 různých zařízení. Aktivace a deaktivace Office 2013 na těchto aplikacích pak probíhá jedním kliknutím ve webovém rozhraní a bez omezení 90denním limitem.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení