Menu
CHIP Speedtest

Lidé chtějí odemykat čipem: dvě třetiny to považují za nejlepší způsob

24.09.2020 07:17 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Lidé chtějí odemykat čipem: dvě třetiny to považují za nejlepší způsob

Jedním z důsledků koronavirové pandemie je daleko větší zájem Čechů o způsob, jak ve svém zaměstnání otevírají dveře. Vzrostla oblíbenost karet a čipů, naopak klasické používání klíče by volila už jen necelá pětina.

Zatímco ještě v loňském roce považovalo použití karet a čipů za nejlepší způsob otevírání dveří v práci 49 % Čechů, letošní letní průzkum agentury IPSOS zjistil nárůst zájmu o otevírání dveří kartou nebo čipem na 67 % dotazovaných.

Z průzkumu provedeného pro společnost ASSA ABLOY dále vyplývá, že podobně jako meziročně poklesla oblíbenost otevírání dveří v práci klíčem (z 25 % na 19 %), nechtějí Češi v práci odemykat dveře zadáváním PIN kódu na klávesnici (pokles z 10 % na 4 %), ani sejmutím otisku prstu (pokles z 16 % na 10 %). Rostoucí popularita moderních bezklíčových způsobů otevírání dveří velmi pravděpodobně souvisí s letošní pandemií koronaviru a obavami o zdraví mezi lidmi, kteří nemohou dlouhodobě pracovat z domu, ale musejí docházet do kanceláří.

Průzkum agentury IPSOS dále ukázal, že lidé, kteří v práci již používají pro otevírání dveří karty nebo čipy, považují tyto způsoby odemykání za zdaleka nejlepší a nechtěli by se již ke klíčům vracet. Oproti tomu jen 28 % lidí, kteří dnes používají v práci klíče, je považují ze nejlepší způsob odemykání. Současní uživatelé klíčů by raději odemykali s použitím čipu (36 %) a téměř stejný zájem jako o klíče mají také o přístupové karty (26 %).

Pro bezpečné a komfortní otevírání dveří v kancelářských budovách i dalších komerčních objektech vyvinula společnost ASSA ABLOY řešení Incedo, tvořené moderním ekosystémem hardwaru a softwaru. V systému Incedo lze dveře otevírat bezklíčově kartou, čipem nebo mobilem. Kromě samotného ovládání dveří zahrnuje i možnost kontroly a řízení přístupu v rámci celé budovy v reálném čase. Inteligentní ovládací software zahrnuje řešení vhodná pro různé obory podnikání (kanceláře, hotely, zdravotnictví a mnoho dalších), stejně jako možnost napojení na další podnikové systémy.

Průzkum zpracovala agentura IPSOS pro společnost ASSA ABLOY v červenci 2020 na vzorku 550 lidí pracujících v českých kancelářích.

 


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.