Menu

Logitech představil mistrovskou myš

24.03.2015 10:01 | Michal Bareš + Přidat komentář
Logitech představil mistrovskou myš

Logitech představil mistrovskou myš | foto: CHIP

Logitech MX Master v sobě spojuje skvělou ergonomii, široké možnosti připojení a kvalitní přesný snímač. K počítačům s Windows 7 je lze připojit přes bezdrátový USB přijímač a díky podpoře Bluetooth Smart ji lze zároveň spárovat se třemi dalšími zařízeními. 

logitech-mxmaster-11-nahled

Logitech MX Master

MX Master je nástupcem legendární myši MX Revolution a současného modelu MX Performance a k jejich příbuznosti se hlásí i tvarem. Nevíme, zda se budou vyrábět i modely pro leváky, ale v představené verzi ji budou s ohledem na ergonomické tvarování moci používat pouze praváci. Myš má na sobě hned osm ovládacích prvků, kromě klasického pravého a levého tlačítka a kolečka je zde ještě další prostřední tlačítko, boční kolečko se dvěma šipkami a mačkatelný je dokonce i odkládací prostor pro palec. Myš je bezdrátová, podle výrobce by na jedno nabití měla vydržet až 40 dní, ale v případě potřeby ji lze s počítačem spojit i microUSB kabelem, takže budete moci pracovat a myš se bude zároveň nabíjet. Na spodní straně myší je kromě vypínače umístěn přepínač mezi třemi spárovanými Bluetooth Smart zařízeními a tlačítko pro spouštění párování. O snímání povrchu se stará dvoupaprskový snímač, díky němuž si myš snadno poradí i se sklem nebo černým lesklým povrchem. MX Master se začne prodávat během dubna za doporučenou cenu 2 699 Kč, což je poměrně dost, protože v Evropě se bude prodávat za cca 80 Eur. Myšku jsme krátce před skončením NDA dostali na test, takže v příštím Chipu (5/2015) si již budete moci přečíst podrobnou recenzi.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení