Menu

LTE a 3G internet operátora T-Mobile pokrývá 93 % populace ČR

09.01.2015 10:01 | Radek Kubeš + Přidat komentář
LTE a 3G internet operátora T-Mobile pokrývá 93 % populace ČR

LTE a 3G internet operátora T-Mobile pokrývá 93 % populace ČR | foto: CHIP

Nejrychlejší mobilní internet (LTE) operátora také pokrývá 1 815 km hlavních komunikací, mimo jiné převážnou většinu dálnic D1 a D5. T-Mobile dále spustil na svých veřejných mapách pokrytí novou funkcionalitu, která uživatelům umožní zjišťovat i signál uvnitř budov.

LTE síť operátora se již rozprostírá nad 672 obcemi a městy ČR, z nichž nejvíce se nachází na Vysočině a ve Středočeském, Jihočeském a Jihomoravském kraji. Patří mezi ně například Praha, Mladá Boleslav, Klatovy, Blansko, Kopřivnice, Velké Meziříčí, Kuřim, Vodňany, Telč či Vranov nad Dyjí. Signál LTE mohou využívat rovněž návštěvníci lyžařských středisek Karlov pod Pradědem, Klínovec, Černý důl a Strážné. 

T-Mobile dosud zobrazoval na svých veřejných mapách pokrytí jen venkovní signál. Pro zvýšení zákaznické spokojenosti a uživatelského komfortu spustil novou funkcionalitu, která umožňuje kontrolovat, zda je pokrytí na konkrétní adrese pouze venkovní, nebo i uvnitř budov.

Pro své zákazníky operátor dále chystá komerční spuštění technologie VoLTE umožňující standardní IP hovory v síti LTE s velmi rychlým spojením hovoru a zlepšením jeho kvality. T-Mobile zahájil interní technický pilot VoLTE ve své síti vloni v říjnu jako první v ČR a jeden z prvních v Evropě.     

t-mobile-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení