Menu

LTE modem do kapsy

21.11.2014 08:19 | Radek Kubeš + Přidat komentář
LTE modem do kapsy

LTE modem do kapsy | foto: CHIP

Modemy pro využití mobilního internetového připojení na cestách jsou běžnou záležitostí, zatím ovšem v nabídce chyběly modely s podporou LTE.

Kapesní modem je velmi šikovné zařízení, které na cestách zajistí připojení vašeho notebooku, tabletu či smartphonu s internetu. Pořídit si můžete různé modely s podporou 3G sítí, přenosem signálu přes Wi-Fi a provozem na vestavěný akumulátor. Například miniaturní TP-LINK M5350 pořídíte za necelé dvě tisícovky. Horkou novinkou je ale NETGEAR AirCard 785, s podporou LTE a rychlosti až 172,8 Mb/s při stahování, resp. 57,6 Mb/s při odesílání dat a sdílení internetového připojení přes Wi-Fi až pro 15 dalších zařízení.

netgear-aircard-785-nahled

NETGEAR AirCard 785 obsahuje výkonný vestavěný Li-Ion akumulátor, který zajistí provoz modemu po dobu až 10 hodin. V pohotovostním režimu vydrží toto malé a kompaktní zařízení s rozměry 110 × 69 × 16,6 milimetrů a hmotností 127 gramů až 300 hodin, nabíjet jej pak lze běžným síťovým adaptérem nebo micro USB kabelem; obojí je součástí prodejního balení. Mobilní přístupový bod dokáže pracovat ve dvou frekvenčních pásmech 2,4 GHz a 5 GHz a navíc v jednom okamžiku poskytne připojení až pro 15 souběžně pracujících Wi-Fi zařízení. Připojení k přístroji je snadné a rychlé díky podpoře technologie WPS, lze samozřejmě využít i manuální režim a přihlašovací jméno i heslo zadat ručně.

Pro přehled o připojení k síti a vybraných nastaveních provedených přes webové administrační rozhraní obsahuje mobilní přístupový bod AirCard 785 přehledný barevný displej s úhlopříčkou 4,5 cm. Zobrazuje mj. sílu signálu mobilní sítě, stav nabití akumulátoru, přihlašovací údaje k vlastní Wi-Fi síti, počet připojených zařízení či množství přenesených dat. Na těle přístroje lze rovněž najít jeden micro USB a dva anténní porty, navigační a napájecí tlačítka a stavovou LED diodu.

Uživatelé přístupového bodu AirCard 785 si mohou rovněž stáhnout mobilní aplikaci NETGEAR AirCard a sledovat díky ní ve svých smartphonech a tabletech informace o LTE připojení, mobilní síti a další nastavení. Aplikace je k dispozici na portálech Apple iTunes, Google Play a Amazon Appstore.

Klíčové funkce – NETGEAR AirCard 785:

 • Podpora mobilních sítí 4G LTE / 3G / 2G.
 • Souběžný provoz ve dvou frekvenčních pásmech.
 • Měření objemu přenesených dat.
 • Samostatná mobilní aplikace NETGEAR AirCard.
 • Až deset hodin výdrže vestavěného akumulátoru.
 • Možnost připojení až 15 samostatných Wi-Fi přístrojů.
 • Barevný 4,5cm LCD displej.
 • Wi-Fi síť pro návštěvníky.
 • Multi-jazykové administrační rozhraní.

Cena a dostupnost

Mobilní přístupový bod NETGEAR AirCard 785 bude možné koupit v nejbližších dnech v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 4 200 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Reakce na Marty: Taky si myslím, že za ty peníze i méně, se dá sehnat DvouSimkáč,
  s delší výdrží baterie, k tomuto účelu .

  Reagovat na komentář

  Problém s vytvářením stále nových sítí

  Mám wifi router Netgear Aircard 785. Po každém jeho zapnutí nebo i restartu se mi po připojení počítače k jeho wifi síti vytvoří nová síť s následujícím pořadovým číslem. Při prvním připojení je to síť např. s názvem NETGEAR, po restartu routeru pak NETGEAR 2, po dalším restartu NETGEAR 3, atd. Zbytečně se tak tím zahlcuje registr Windows a navíc musím při každém novém připojení (po restartu nebo vypnutí routeru) odklepnout, zda se jedná o domácí nebo veřejnou síť. Mám k routeru stažený nejaktuálnější FW. Prosím o radu, jestli toto lze v routeru, případně v počítači (WIN 7 64b, ale stejně se to chová i ve WIN 8.1 64b) nějak vypnout nebo alespoň, prosím, poraďte, jak se dají tyto dříve vytvořené sítě v počítači smazat, aby se pořadové číslo dále nezvyšovalo. Děkuji.

  Reagovat na komentář

  Pěkné, ale ta cena?

  Není lepší pořídit rovnou mobil s LTE co umí wifi hot spot? Nebo rovnou dvousimkáč s LTE?

  Reagovat na komentář

  Silena? Podle me vic nez prijemna. By me zajimalo, co delas za praci ty a kolik si za ni nechavas zaplatit. Nebo stale studentik, ktery neprispiva zatim vubec nicim?

  Reagovat na komentář

  cena je trochu mimo

  cena je krapet šílená tak řekněme do 1000,–kč by to bylo akceptovatelné.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení