Menu

Magento: krádeže finančních dat

03.07.2015 08:27 | Karel Kovar + Přidat komentář
Magento: krádeže finančních dat

Magento: krádeže finančních dat | foto: CHIP

Bezpečnostní experti objevili nebezpečný kód, který dokáže z některých stránek využívajících platformu Magneto krást finanční informace.

Už na jaře tohoto roku se objevily informace, že začínají objevovat útoky na e-commerce platformu Magneto, která je oblíbená a používaná i v České republice. Bylo odhaleno několik hacků ale po několika týdnech aféra vyšuměla. Nyní se začaly objevovat útoky v masivnějším měřítku: na některých webových stránkách běžících na této platformě byl nalezen škodlivý kus kódu, který měl za úkol zaznamenávat bankovní údaje zákazníků. Objeveno bylo několik verzí kódu přičemž některé z nich například v odchytávala obsah všech requestů POST a jejich obsah ukládala v případě že obsahovaly finanční informace. Data pak byla útočníkům ukládána v šifrované formě maskované jako jpeg obrázek.

Vektor útoku doposud není znám, ale předpokládá se, že útočníci využívají zranitelnost jádra platformy nebo některého oblíbeného modulu či rozšíření. Další podrobnosti najdete na https://blog.sucuri.net/2015/06/magento-platform-targeted-by-credit-card-scrapers.html

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení