Menu

Málokdo z uživatelů to dělá: jednoduchý trik pomůže vyčistit paměť smartphonu

16.03.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Málokdo z uživatelů to dělá: jednoduchý trik pomůže vyčistit paměť smartphonu

Málokdo z uživatelů to dělá: jednoduchý trik pomůže vyčistit paměť smartphonu | foto: Wilfried Pohnke/Pixabay

I přes rostoucí kapacity SD karet se paměť levnějších smartphonů s Androidem rychle zaplní. Pokud si pak chcete instalovat nové aplikace, máte smůlu. Funkce, která je zabudovaná do Androidu, uvolní spoustu operační paměti jediným kliknutím. Málokdo ji ale používá.

Chytré mobilní telefony jsou dnes osazovány stále větší pamětí. U dražších špičkových modelů jednotlivých výrobců je k dispozici až 512 GB. Apple zvažuje u nové řady iPhonu 13 nabízet i verzi s 1 TB. Samsung už to u jedné speciální edice svého Galaxy zkusil. Ale i v roce 2021 především majitelé cenově výhodnějších modelů se bez použití rozšiřující SD karty rychle dostanou na hranici úložné kapacity, kterou má jejich zařízení k dispozici. Existují ale rychlé postupy, jak paměť uvolnit – nejjednodušší je začít u cache.

Zdá se ale, že mnoho uživatelů tento jednoduchý způsob nevyužívá. Tuto skutečnost potvrdil nedávný průzkum amerického technologického portálu Android Authority: téměř polovina dotázaných nikdy tuto možnost uvolnění paměti telefonu nepoužila.

Uvolnění paměti: jde to jednoduše

smartphoneram

Existují různé možnosti, jak uvolnit dočasnou paměť telefonu, která je obsazena aplikacemi. Jedna z cest může vést přes Správce Aplikací. | Zdroj: Android

Ukládání potřebných informací do mezipaměti je v zásadě užitečná technologie. Využívají ji aplikace při svém běhu k ukládání dat, se kterými často pracují a jsou tak rychle a snadno přístupná. Pracují tak například prohlížeče. Ty si ukládají informace o webových stránkách, které si v případě potřeby nemusejí znovu načítat. Na smartphonu se po čase nahromadí velké množství dat. Obzvlášť se to týká právě internetových prohlížečů a aplikace sociálních médií, které si do mezipaměti ukládají data o velikosti několika GB. Pokud je občas promažete, získáte tak zpět cennou paměťovou kapacitu.

Paměť lze promazat v Androidu v části »Stav paměti RAM«. Zde mnoho výrobců poskytuje řešení doslova na jedno kliknutí. Například ve »Správci paměti RAM« je vidět, kolik běží aktivních aplikací a jaký se stav paměti. Pomocí vestavěného čističe mezipaměti pak můžete vymazat všechny neaktivní procesy.

Další z cest může vést přes »Nastavení/Další/Správce Aplikací«. Zde si lze zobrazit informace u každé instalované aplikace a v části »Paměť« informační stránky hned vidíte, kolik kapacity mezipaměti zabírá. Jedním klepnutím ji lze vymazat.

Volitelně lze použít i řešení pomocí aplikací třetích stran. Jedním z nejoblíbenějších čističů je SD Maid. Bezplatná aplikace pro Android je bez reklam a nabízí spoustu praktických funkcí. Nabízí možnost sledování a mazání nepoužívaných systémových souborů, nebo prostřednictvím placeného »App-Cleaneru« například kontrolu nevyužívaných souborů u jednotlivých aplikací.

sdmaid-logo

SD Maid – Čistič systému

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí bezplatné aplikace pro Android můžete vyčistit smartphone od zbytečných souborů.

 

Obzvlášť efektivní při čištění paměti je také aplikace Cleaner by Augustro. Bývá občas na Google Play v akci ke stažení zdarma, jinak je její cena 70 Kč. K její specialitě patří vyhrazená funkce pro čištění WhatsAppu.

cleanerbyaugustro-logo

Plná verze: Cleaner by Augustro - Android App 5.0.pro

CHIP hodnotí Dobrý

„Cleaner by Augustro“ je aplikace pro Android, která z vašeho zařízení odstraňuje nepotřebné soubory. Speciální funkcí je pročištění WhatsAppu.

 

Vymazání datového smetí, ale i synchronizace hudby a videa

Uživatelé zařízení od Apple mohou využít například program iFreeUp, který umí pracovat s obsahem iPhonu či iPadu – a to mnohem komfortnějším způsobem než uživatelsky nepřívětivá aplikace iTunes. Všechna nepotřebná data můžete odstranit jediným kliknutím na tlačítko »Vyčistit«. Pokud si chcete předem ověřit, jaká data budou smazána, můžete jednotlivé položky v hlavním okně programu rozkliknout pro zobrazení dalších podrobností. Na seznamu souborů ke smazání pak můžete zrušit označení položek, které si přejete v paměti svého zařízení ponechat.

S obsahem zařízení lze pracovat prostřednictvím »Správce souborů« a pak už můžete mezi úložištěm mobilního zařízení a vaším počítačem přenášet fotografie, hudební soubory, videa nebo třeba elektronické knihy. Je ale důležité zmínit, že aplikace iFreeUp neprovádí žádnou konverzi přenášených souborů, takže je nezbytné, aby byl obsah kopírovaný do paměti iPhonu či iPadu ve formátu podporovaném v operačním systému iOS.

cleanerbyaugustro-logo

iFreeUp 1.0.9

CHIP hodnotí Dobrý

Program umí vyčistit iPhony a iPady nejen od zbytečných dat, ale také od různých pozůstatků po surfování na internetu nebo práci s různými aplikacemi.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Můj bývalý

  Byla jsem na pokraji ztráty manželství, když do toho vstoupil doktor Ilekhojie. Můj manžel požádal o rozvod po nekonečném sporu a citovém týrání, které jsme oba trpěli kvůli nedorozuměním. Odešel z domu a odmítl se vrátit. Hledala jsem skutečné řešení s vědomím, že nechci trpět další nouze kvůli rozvodovým případům a ztrátě mého 12 letého manžela. Dodržel jsem jeho postupy pro usmíření, které bylo velmi snadné. Láska a spojení mezi mnou a mým partnerem byly obnoveny a on se vrátil a požádal o zrušení rozvodu. Je pravdou, že doktor Ilekhojie je čestný a transparentní v pomoci lidem a i vy, když si toto přečtete, můžete získat řešení, které ve svém manželství nebo vztahu hledáte. kontaktujte ho pro pomoc hned. Zde je jeho kontakt. WhatsApp: +2348147400259 E-mail: gethelp05@gmail.com

  Reagovat na komentář

  Můj manžel

  Můj manžel mě opustil kvůli mladší ženě. Bylo to, jako by ho měla pod zlým kouzlem, obrátil se proti mně přes noc bez jakéhokoli varování. Stalo se to minulý rok, byl jsem zoufalý, takže jsem použil všechny stránky se zaklínadlem, které jsem našel, ale bez výsledků. Přítel mi poslal kontakt na doktora Ilekhojieho a já jsem ho kontaktoval. Začal se mnou pracovat v únoru a díky vší jeho skvělé práci jsme já a můj manžel zase spolu. Jsem tak šťastný a poctěn, že mám na své straně tak skvělého člověka, jako jsi ty. Děkuji! doktore Ilekhojie. Potřebujete pomoc, WhatsApp Dr Ilekhojie na +2348147400259 nebo e-mail gethelp05@gmail.com

  Reagovat na komentář

  Moje svědectví

  Minulý týden se se mnou rozešel můj 2letý přítel. Nejedl jsem a s nikým jsem nemluvil, hodně jsem plakal, byl jsem tak deprimovaný a vystresovaný, že jsem kvůli všemu stresu a depresím skončil v nemocnici. Jednoho dne jsem na internetu hledala tipy na lásku, protože ho hluboce miluji a záleží mi na něm a chci, abychom byli zase spolu jako pár. Našel jsem mocného muže jménem Ilekhojie, který vyřešil tolik vztahových problémů……tak jsem ho kontaktoval a vše mu vysvětlil, pak mi doktor Ilekhojie řekl, že se ke mně vrátí do 48 hodin poté, co mi pomůže s kouzlem na usmíření. Fungovalo to perfektně, jak slíbil, a David se vrátil a začal mě žádat, abych ho přijal zpět. Jsem teď tak šťastný, že doktor Ilekhojie udělal, co slíbil. Kontaktujte doktora Ilekhojie jako jeho 100% zaručený a účinný. Napište mu na (gethelp05@gmail.com WhatsApp +2348147400259

  Reagovat na komentář

  Jak jsem dostal pomoc

  Našel jsem božského pomocníka, který je velmi skutečný, upřímný a dělá to, co říká, že udělá, trvalo pár dní, než moje kouzlo vyšlo najevo a výsledky jsou úžasné… žehnej vám a Bůh vás udrží v bezpečí a zdraví . S pomocí doktora Ilekhojieho jsem získal svého bývalého zpět. Celý svůj život jsem nikdy nic takového neviděl. Cítím se velmi šťastný a naplněný Udělal jsem správné rozhodnutí. Je to tak skutečné a silné!! Whatsapp ho přímo +2348147400259). Pokud chcete bezpodmínečnou lásku, musíte se zcela odevzdat. Láska je závazek, ne cit. Poznejte rozdíl. Vztahy vyžadují vážný závazek, který většina nemá. Manželství je ještě těžší a většina z nich není schopna zvládnout povinnosti být loajální, věrná, oddaná a oddaná svému manželovi a vašemu společnému životu, protože to je vaše priorita a na ničem jiném nezáleží. Obraťte se na doktora Ilekhojie a najděte řešení vašich problémů v manželství nebo ve vztahu E-mail: gethelp05@gmail.com

  Reagovat na komentář

  Před pár týdny jsem si

  Před pár týdny jsem si začala všímat podivného chování svého manžela a zjistila jsem, že se můj manžel s někým vídá. Začal se vracet pozdě z práce, už se o mě ani o děti skoro nestaral, někdy jde ven a nevrátí se domů ani asi 2–3 dny. Udělal jsem vše, co jsem mohl, abych tento problém napravil, ale vše bez úspěchu. Byl jsem velmi znepokojený a potřeboval jsem pomoc. Když jsem jednoho dne brouzdal internetem, narazil jsem na webovou stránku, která naznačovala, že doktor Ilekhojie může pomoci vyřešit manželské problémy, obnovit narušené vztahy a tak dále. Kontaktoval jsem ho a on mi slíbil, že mi pomůže s kouzlem usmíření. Udělal jsem vše, o co mě požádal, a stejně jako v případě Rodicase mám výsledky. Začal se přiznávat ke všemu, co dělal, a požádal mě, abych mu dal druhou šanci na nápravu. Díky doktorce Ilekhojie je můj manžel nyní milující a odpovědnější. Obraťte se na doktora Ilekhojie s těmito kontakty Whatsapp +2348147400259 nebo e-mailem: gethelp05@gmail.com

  Reagovat na komentář

  Chci se podělit o svůj úžasný zážitek

  Chci se podělit o svůj úžasný zážitek s Dr. Ilekhojie. Můj 5letý manžel mě podváděl a já jsem ho konfrontovala, což způsobilo hádku, kvůli které požádal o rozvod. Brečel jsem a okamžitě se mi udělalo špatně. Když jsem hledal na internetu náhodné příběhy o lidech s podobnou situací jako já, viděl jsem svědectví někoho a jak doktor Ilekhojie uzavřel mezi páry mír. Kontaktovala jsem ho a on mi vysvětlil, jak je možné se s manželem usmířit a za pár dní rozvod zruší, což jsem chtěla. Udělala jsem vše, oč mě požádal, a přesně tři noci po jeho práci mi manžel zavolal, aby se omluvil za podvádění a požádal, abych se vrátil domů s tolika sliby. Oceňuji vaši pomoc, pane doktore, jste opravdu požehnáním. Pokud jste ve stejné situaci jako já, obraťte se na doktora Ilekhojie a požádejte o pomoc. E-mail: gethelp05@gmail.com nebo Call/Whatsapp +2348147400259

  Reagovat na komentář

  Získejte mou lásku zpět

  Můj manžel se ke mně začal chovat lépe a pro nás oba to byl ozdravný proces. Noční můra, která trvala téměř 2 roky, je konečně u konce. Jako bychom se znovu zamilovali! Oba jsme hodili minulost za hlavu a snažíme se jít vpřed – a poprvé po dlouhé době vypadá budoucnost mnohem jasněji. Nemohu slovy vyjádřit, jak jsem doktoru Ilekhojie vděčný! Je to, jako bychom o sobě konečně znovu objevili ty věci, kvůli kterým jsme se na prvním místě zamilovali. Všechny starosti a stres prostě zmizely. Děkuji doktore Ilekhojie za záchranu mého rozbitého manželství. Já a můj manžel zase žijeme šťastně. To vše díky Ilekhojie. Kontaktujte ho, abyste obnovili své manželství E-mail: (gethelp05@gmail.com Zavolejte nebo Whatsapp +2348147400259

  Reagovat na komentář

  Viděl jsem nádherné svědectví o Helmah

  Viděl jsem nádherné svědectví o Helmah na stránce o usmíření o dobré práci doktora Ilekhojie. Nikdy jsem tomu nevěřil, protože jsem o takovém zázraku ještě nikdy nic neslyšel. Nikdo by mě o tom nebyl schopen přesvědčit, dokud pro mě doktor Ilekhojie neudělal úžasnou práci, která po šesti měsících odloučení obnovila moje rozpadlé manželství. Byla jsem opravdu šokovaná, když můj manžel poklekl a prosil o odpuštění, abych ho přijal zpět. Opravdu mi chybí slova, abych vyjádřil své uznání doktoru Ilekhojiemu za to, co pro mě a celou mou rodinu udělal. Jsme spolu šťastní a u mě doma je klid. To vše je možné díky jeho kouzlu smíření. Kontaktujte ho nyní pro jakoukoli pomoc prostřednictvím Whatsapp/call/vi­ber: +2348147400259 nebo e-mailu: gethelp05@gmail.com

  Reagovat na komentář

  Jsem tak rád

  Jsem tak rád, že se moje rozpadlé manželství obnovilo. Už je to více než měsíc a zdá se, že se věci vrátily do starých kolejí. Začal se ke mně chovat lépe a pro nás oba to byl ozdravný proces. Noční můra, která trvala téměř 2 roky, než jsme se rozešli, je konečně u konce. Vypadá to, že jsme se znovu zamilovali! Oba jsme hodili minulost za hlavu a snažíme se jít vpřed – a poprvé po dlouhé době vypadá budoucnost mnohem jasněji. Nemohu slovy vyjádřit, jak jsem Dr. Ola vděčný. Zdá se, že jsme na sobě konečně znovu objevili věci, kvůli kterým jsme se na prvním místě zamilovali. Veškerá úzkost a stres prostě zmizely. Děkuji doktore Ilekhojie za záchranu mého rozpadlého manželství a přivedení mého manžela zpět ke mně! Žijeme spolu zase šťastně. Kontaktujte ho e-mailem: drola.banjo@gmail.com a WhatsApp: +27 63 597 0874

  Reagovat na komentář

  JAK JSEM ZÍSKAL SVÉHO BÝVALÉHO MANŽELA ZPĚT S POMOCÍ SKUTEČNÉHO A EFEKTIVNÍHO KOUZLA OD DR Zaky, jmenuji se Debi Gomez, nikdy jsem si nemyslela, že se budu znovu usmívat, Můj manžel mě opustil se dvěma dětmi na jeden rok, Veškerá snaha přivést ho zpět selhal Myslel jsem , že ho už neuvidím , dokud jsem nepotkal dámu jménem Rita , která mi řekla o kouzelníkovi jménem Dr. Zaka . Dala mi jeho e – mailovou adresu a mobilní číslo a kontaktoval jsem ho a on mě ujistil , že do 48 hodin se mi můj manžel vrátí, za méně než 48 hodin se můj manžel vrátil a začal prosit o odpuštění a říkal, že to je ďábelská práce, takže jsem dodnes překvapená tím zázrakem, nemohla jsem otěhotnět, ale jakmile kouzlo bylo sesláno, otěhotněla jsem a porodila své druhé dítě, pokud od něj potřebujete pomoc, můžete ho kontaktovat prostřednictvím: e-mail: drzakapricedsolution@gmail.com nebo WhatsApp nebo mu zavolejte nyní: +2348082943805.
  Dr.Sunny také léčí:

  1. HIV / AIDS
  2. HERPES 1/2
  3. RAKOVINA
  4. ALS (Lou Gehrigova nemoc)
  5. Hepatitida B?
  6. Vyhrajte v loterii
  7. Pokud chcete otěhotnět

  Reagovat na komentář

  Vyčistit telefon

  Prosím muzete mi pomoci vyčistit telefon děkuji moc Julka

  Reagovat na komentář

  Opravdu jste chodil do skoly

  Reakce na Jiří Pavel: asi jste chybel na vynata slova nebo
  chibjel na viñata slova?

  Reagovat na komentář

  Jak na to.

  Čekal jsem návod jak na to, ale ten tu není. Můj mobil nezná termín RAM. Takže nevím, jak najít správce paměti Ram, ani vyhldávání v telefonu nic nenašlo. Samsung J3. Škoda.

  Reagovat na komentář

  zlobí mě sd karta, nespolupracuje

  Reagovat na komentář

  Vicistit mobil aby šlo volat

  Jak vicistit mobil aby šlo telefonovat, já hovor skusim ale druhá strana mě neslisi

  Reagovat na komentář

  Reakce na Xlendi:
  Proč root? Už jsem to napsal. Bez něj člověk nesmaže systémové a další nepotřebné aplikace ( o tom přeci článek je ), které mají často tu drzost, že se samy spouštějí a celkově si dělají co se jim zlíbí. Bez něj si člověk „nevytweekuje“ mobil k dokonalosti, protože ty funkce systém prostě nenabízí – nějaké jsem už uvedl a další jsou třeba

  • vlastní klávesové zkratky a k nim přiřazení různých funkcí ( ťuknutí, dvojité ťuknutí, dlouhé podržení )
  • vlastní úsporný režim s možností upravovat frekvenci a případně i napětí CPU
  • nebo měnit jas displeje pomocí ježdění prstem po horní liště bez toho, abych musel udělat pohyb dolu a šteloval lištu jasu
  • zbavení se hlášky a zvuků ohledně málo nabité baterie
  • zobrazení aktuální aplikace na zamykací obrazovce bez toho, abych musel pokaždé po vypnutí displeje zadávat heslo

  a určitě by se dalo ještě pokračovat. Bez rootu bych mohl mobil z roku 2012 vyhodit a nebo ho používat jen na SMS/volání, protože bych neměl dost paměti ani na ten Chrome. A že je to výrazně nebezpečné? To je tedy sranda. Nikdy se mi nestalo, že by přestal fungovat nebo byl zavirovaný – ostatně každý normální člověk si nainstaluje firewall a tím se zbaví všeho nechtěného včetně aktualizací a reklam v aplikacích. Já osobně to mám tedy naopak – výrazně nebezpečné je pro mě zařízení, které si nemohu nastavit podle svého

  Reagovat na komentář

  Myslis?..pan redaktor krom jineho nema spravne info o free app

  Pry pomoci bezplatne aplikace,je vidno,ze pan autor clanku,ktery to napsal horkou jehlou, ani nevi, co ktera apka ma za free ci placeny beh.Napr.SD maid.....nic nesmazete bez placeni a uz neni ani na zkousku a jestli vubec byla.Tedy nepravdiva informace.A clanek samotny, des…spis jak placena reklama od vyvojaru aolikaci,aby to tu nabizeli.

  Reagovat na komentář

  Tak určitě

  Reakce na hornster02: každý běžný uživatel Androidu ve věku 8–88let si opravdu rád rootne mobil. Článek je pro obyčejné uživatele, ne pro mobil-nerdy, kteří zde potřebují šířit pseudo rady..

  Reagovat na komentář

  root?

  Reakce na hornster02: Achojo. Root v roce 2021? Proboha proč??? Tak před deseti lety možná, ale dneska to je 1) výrazně nebezpečné a 2) naprosto zbytečné.

  Reagovat na komentář

  Bože to je ale článek. Důvod mazat cache u používaných aplikací moc nechápu, ale ještě dejme tomu. Nejdůležitější je ale provést root systému a odinstalovat všechny nepotřebné ( předinstalované ) systémové aplikace včetně všech jejich dat, dalvik cache atd. A pak se dá třeba ještě ručně ze systému smazat všechny nepotřebné fotky, obrázky, vyzvánění, videa a jiné soubory. A když nevím, jestli tu kterou systémovou aplikaci nebudu třeba někdy potřebovat a pořád se spouští do paměti RAM, tak jí jenom „zmrazit“. Pak jsou tu různé užitečné moduly do „Xposed“ jako je „App Settings Reborn“ a „Better Battery Saver“, kde se dá chování jednotlivých aplikací upravit ( zakázání různých „services“ a „receivers“, DPI, velikost písma, fullscreen, orientace a spousta dalších ) a třeba i ušetřit nějakou tu RAM. Mám Android 4 telefon s 768MB RAM a 4GB pamětí ( a to tu paměť mám ještě pěkně debilně z výroby rozdělenou do několika částí, kdy ta největší část má 1,2GB ) a funguji bez problému, dokonce mám i internet :) . I když to osobně nepotřebuji, tak se dají aplikace i spouštět z SD karty jejich odkázáním třeba pomocí aplikací „Obb on SD“ a „Link2SD“. A samozřejmě před těmito pokusy je naprosto zásadní si vytvořit zálohu systému před samotným spuštěním telefonu v „Android recovery“. Případně vědět jak systém celý přeinstalovat, pokud by se telefon nejen nespustil, ale nešlo by spustit ani to recovery

  Reagovat na komentář

  Totalne mimo pan redaktor clanku

  Kazdej prece vi a je to i kolem toho hodne napsane ze Android se cistit nemusi je to zbytecne a stejne se nic nevycisti.

  Reagovat na komentář

  Totálně mimo

  Reakce na Argonaut: Když jsi tak chytrý, tak napiš v čem jsem se mýlil? PřF dokáže napsat každý!

  Reagovat na komentář

  Nesprávné či neúplné informace v článku

  Jednou větou je to hrůza a druhou větou ne první na tomto serveru. Už jsem tu jednou reagoval na článek myslím ohledně instalace Microsoft Office, ve kterém byly neúplné až nepravdivé informace. Tento paskvil to ale dotahnul ještě dál. Zašel jsem sem po hodně dlouhé době a hodně dlouho se tady zase neukážu. Takové servery, jako je tento by neměly v dnešní době existovat. Jestli v Chipu mají všude takové „odborníky“, jako je autor tohoto článku, tak věřím, že zanedlouho padne i ten server.

  Reagovat na komentář

  Dobra smes

  Byt uzivatel zacatecnik, nebo senior s novym telefonem jako darek, asi bych z toho byl uplne mimo. Pravdepodobne bych se vratil k tlacitkum a androida dal do skrine, aby se na nej neprasilo. Chtel bych treba videt, ktery telefon dnes nabizi presunout aplikaci na SD kartu. :-D a vycistit mezipamet a misto v ulozisti pro nove aplikace, je, rekl bych, trochu rozdil. Ale treba maji nove telefony oproti me motoG5S plus nove moznosti… :-D

  Reagovat na komentář

  To zalezi

  Reakce na Jan: Nesouhlasim uplne. Ja mam uz 3 roky telefon s 32 Gb pameti a 3Gb Ram a pro moje ucely staci. Nehraju hry, z telefonu obsluhuji jen potrebne veci – banku, net, kecalky typu whatsapp, viber, messenger,… a stale se pohybuji okolo ½ zaplneni pameti. Fotky, videa a hudbu mam na karte. Urcite, pokud bych hral hry, bude moje pamet nedostacujici.

  Reagovat na komentář

  Pravopi

  chvíle-chvíli!

  Reagovat na komentář

  Hrušky s jabkama

  To je na mě fakt moc. Jak vůbec může někdo něco tak šíleného vyplodit!? Autor musí být úplně ožralý, jinak si to fakt nedokážu vysvětlit.

  Reagovat na komentář

  Božeee

  Autor je úplně mimo, screenshoty tak z 10 let starého Androidu. Kde to jsem?

  Reagovat na komentář

  Tak to rozhodně není.

  Reagovat na komentář

  Chip už zaměstnává kde koho, v článku míchá hrušky s jablky jakoby nic , přitom základní povědomí postrádá

  Reagovat na komentář

  Reakce na Pavel: Ty jsi totálně mimo :D

  Reagovat na komentář

  Těžký omyl

  To, co popisuje článek je vyčištění RAM a je o ničem. K instalaci dalších aplikací to nepomůže, protože to nejde. A když říkám nejde, tím myslím, že neznám alikaci, která dokáže uvolnit vnitřní úložiště pro aplikace jinak, než jejich smazáním. Zato znám hromadu zaručených „čističů“ paměti, které vám bez mrknutí oka smažou drtivou většinu fotek na SD kartě!!! Takže to co potřebuji mi žádná aplikace doposud nenabídla.
  Jediná funkční věc, jak uvolnit vnitřní paměť je nastavit tovární nastavení, ale to asi nikdo nechce a druhá co funguje, koupě nového mobilu s větším vnitřním úložištěm ;) a ne ty nesmysly popsané v článku :D

  Reagovat na komentář

  Reakce na Doutnak: dobry den, nainstaloval jsem aplikaci ale nainstalovane aplikace mi to neukaze.. muzete nejak poradit?

  Reagovat na komentář

  SILENOST !

  Vi pisatel co je Operacni pamet a Uloziste ? Asi ne ! Kazdy dotykac ma nastroj na cisteni a nema li ho,muze stahnout. Potreboval jsem urcite soubory vycistit a hlavne Pretahnout na SD kartu. U nekterych mobilu to nelze,ale,od Ceskeho Vyvojare je Super apka Files to SD kart. Snad jsem to pisnul spravne. Tam jen zaskrtnu co chci na SD kartu presunout a je to. Presunout se daj i aplikace-hlavne hry. Ty vyzkousene mam !

  Reagovat na komentář

  ??

  Reakce na Pavel Žabka: Ukladať svoje na CLOUD je chytré ??? To je totálne dementné, nič iné.

  Reagovat na komentář

  To snad ne

  Ten pán vůbec netuší o čem píše.Sesbiral nějaké povrchní informace, smíchal je bez ohledu na to, že některé vyrostly na hrušni a některé na jabloni.Doufam, že v redakci byl vyhlášen zaměstnancem měsíce a obdržel za tento paskvil tučné prémie.

  Reagovat na komentář

  Souhlas

  Reakce na Pavel Žabka: Článek je nějaký pomatený, chvíly se mluví o paměti a návod na úložiště.

  Reagovat na komentář

  diletantství

  Jestli autor nezná rozdíl mezi úložištěm a operační paměťí, tak by měl raději psát o něčem čemu rozumí, nebo nepsat vůbec.

  Reagovat na komentář

  diletantství

  Jestli autor nezná rozdíl mezi úložištěm a operační paměťí, tak by měl raději psát o něčem čemu rozumí, nebo nepsat vůbec.

  Reagovat na komentář

  diletantství

  Jestli autor nezná rozdíl mezi úložištěm a operační paměťí, tak by měl raději psát o něčem čemu rozumí, nebo nepsat vůbec.

  Reagovat na komentář

  Nový telefon

  A pro to, když si pořizujete nový Android tak jedině 128GB+ jako interní paměť, nikdy né méně. A zatím super :-)

  Reagovat na komentář

  pamět

  Vůbec jsem u tohoto článku nepochopil o jakou funkci androidu jde, ani kde najdu čištění paměti.

  Reagovat na komentář

  O jaké paměti je řeč?

  Pod nadpisem v tučném textu se píše o SD kartě a následně o tom jak uvolnit operační pamět.
  Nejprve si ujasněme pojmy. Pokud jde o o SD kartu bude mluvit o úložišti. Můžeme se bavit o tom jak ho využívat, u většiny telefonů je dnes velikost úložiště , co se velikosti týče, dostatečná. Ono je potřeba používat telefon opravdu chytře a např. fotografie či videa ukládat na cloud.
  pokud jsem u fotografií, zůstaňme u nich. Pokud někdo vloží do telefonu kartu aby rozšířil paměť tedy správě úložiště, musí dodržet nějaká pravidla. Tím hlavním je rychlost sd karty, ono i s nejrychlejší kartou to nefunguje vždy úplně rychle, jde o řadič v telefonu.
  To s tou rychlostí to souvisí s těmi fotkami, pokud vložíte pomalou kartu a „chytře“ nastavíte aby se na ní ukládali fotky, záhy si budete stěžovat na pomalý a zasekaný „fotoaparát“ a ejhle, to je způsobeno pomalou kartou, resp. rychlosti ukládání.
  Musím ty founy používat chytře, páč jinak budeme hloupější jak chytré telefony 8-)

  Reagovat na komentář

  Vážně?

  Pixel5 o této funkci netuší.

  Reagovat na komentář

  nebo zdarma od Google

  A nebo použít aplikaci Files od Google, který je zdarma a na některých telefonech i předinstalovaný.
  Proč to dělat jednoduše a levně, když to jde složitě a za peníze…

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení