Menu

Malý a lehký notebook s 12,5“ displejem

14.12.2010 15:06 | Redakce Chip + Přidat komentář
Malý a lehký notebook s 12,5“ displejem

Malý a lehký notebook s 12,5“ displejem | foto: CHIP

Společnost Lenovo představila 12,5palcový ultrapřenosný notebook, který svým uživatelům umožňuje využívat širokoúhlý formát 16:9 v tomto rozměru displeje. Notebook je elegantní a má kovový kryt z hořčíko-duralové slitiny, kůží potažené opěrky rukou a skleněný touchpad.

Monolitický rám z hořčíko-duralové slitiny činí tento notebook odolnější, tenčí a lehčí. U260 je k dispozici v hnědé „moka“ nebo oranžové barvě „clementine“. Notebook je ideální pro ty, kteří rádi cestují a také pro manažery. Váží méně než 1,4 kg a je tenký něco málo přes 18 mm.
Uživatelé mohou využít vysoký výkon, který je dán procesory až Intel Core i5 , dlouhou životnost baterie, až 320GB pevný disk nebo až 128 GB SSD úložiště. Operační paměť může mít kapacitu až 4 GB.
K dalším funkcím U260 patří prodyšná klávesnice s technologií Intel Advanced Cooling, která umožňuje počítač lépe chladit a zároveň je odolná proti polití. Čidla okolního světla pomáhají chránit oči uživatelů tím, že automaticky upravují jas displeje podle aktuálních světelných podmínek. Lenovo Active Protection System, který funguje jako „airbag“ pro pevný disk, chrání data uložená v notebooku v případě pádu nebo otřesu. Notebook má také HDMI výstup pro streamování HD obsahu na HDTV a integrovanou web kameru pro Skype a videohovory.
Lenovo IdeaPad U260 bude k dispozici na českém trhu od konce prosince 2010 a jeho cena začne na 19 990 Kč s DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení