Menu

Mapy Google přidávají detaily: nová funkce příspívá k přehlednější navigaci hlavně pro pěší

19.01.2021 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Mapy Google přidávají detaily: nová funkce příspívá k přehlednější navigaci hlavně pro pěší

Mapy Google přidávají detaily: nová funkce příspívá k přehlednější navigaci hlavně pro pěší | foto: the diffraction by dews/Foter.com, OpenClipart-Vectors/Pixabay

Google začal přidávat do své mapové služby nové funkce, které by měly usnadnit především navigaci chodcům. Uživatelé se mohou těšit na značení přechodů, cest přes parky, nástupních ostrůvků a další detaily.

Mapy Google jsou nenahraditelným pomocníkem zejména pokud jde o orientaci ve městech, kde jsme poprvé. Vývojáři přidávají do služby stále nové vlastnosti a funkce, které uživatelům usnadňují navigaci a používání aplikace.

Podle informací na serveru Android Police bude navigace pro pěší pohyb ještě jednodušší: ve vybraných velkých městech se začínají zobrazovat i přechody pro chodce, nástupní ostrůvky a další detaily. To může být užitečné pro uživatele, kteří se snaží zorientovat na nových místech a chtějí si zjistit předem, jak dlouho jim bude trvat přesun mezi dvěma místy. V městských parcích se budou zobrazovat také cesty a schody.

Jak dále uvádí Google, šířky ulic se nyní v zobrazení map vykreslují ve skutečném měřítku. To by mělo do budoucna také více zpřesnit odhad potřebného času pro přesun mezi dvěma body.

Mapy Google: nové detaily zobrazení jsou aktuálně dostupné pro čtyři města

 

gmapsf

Porovnání staršího a nového (vpravo) zobrazení detailů v San Franciscu: v některých velkých městech jsou nyní zobrazeny také přechody pro chodce a další důležité podrobnosti, usnadňující pěší pohyb. | Zdroj: Android Police

Nové podrobnosti v mapách Google zavádí postupně. Prozatím jsou k dispozici v následujících městech:

– Londýn
– New York
– San Francisco
– Tokio

Google zatím neprozradil zda a případně kdy plánuje přidat další města, ať už v Evropě, nebo v ČR. Pravděpodobně to bude záležet i na tom, jak nové detaily uživatelé přijmou a zda pro ně budou užitečné.

Uživatelé, kteří hledají zajímavou alternativu k Mapám Google pro navigaci především v zahraničí, si mohou vyzkoušet aplikaci Citymapper. Aplikace nabízí také spoustu zajímavých funkcí a je skvělá pro navigaci při přesunu po městech pomocí hromadné dopravy. Nabízí přehled spojení prostřednictvím autobusu, metra, tramvaje, taxi, sdílených dopravců nebo na kole. Usnadňuje pohyb v často navštěvovaných zahraničních městech, prozatím nepokrývá větší města ČR s hustou sítí MHD.

citymapperandroid-logo

Citymapper: Directions For All Your Transportation

CHIP hodnotí Dobrý

Aplikace nabízí navigaci ve větších městech s mnoha detaily pro usnadnění přesunu pomocí městské dopravy.

Stáhněte si

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení