Menu

Masivní SQL Injection útok LizaMoon

12.04.2011 15:28 | Redakce Chip + Přidat komentář
Masivní SQL Injection útok LizaMoon

Masivní SQL Injection útok LizaMoon | foto: CHIP

Symantec zaznamenal nový masivní SQL Injection útok s názvem LizaMoon, který už zasáhl stovky tisíc počítačů.

Nakažené webové stránky návštěvníky přesměřují na stránky, které jim nabízí ke stažení a nainstalování falešné antiviry. Pozor si musí dát i uživatelé Apple iTunes.

„První známky tohoto útoku jsme zaznamenali 25. března a útok zatím stále probíhá. Útočí se hlavně na menší webové servery, u kterých je pravděpodobné, že náprava bude trvat delší dobu. Pro návštěvníky nakažených stránek je důležité, aby si ze stránek falešných antivirů, na které je nakažený server pravděpodobně přesměruje, v žádném případě nic neinstalovali. Kvalitní antivirový software s aktuálními virovými definicemi poskytuje proti této hrozbě dostatečnou ochranu,“ říká Jakub Jiříček, bezpečnostní konzultant společnosti Symantec.

Více informací naleznete například v tomto článku: http://www.theregister.co.uk/2011/03/31/lizamoon_mass_injection_attack.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení