Menu
CHIP Speedtest

Máte příliš malý monitor? Šikovný nástroj vám obraz rozšíří na další zařízení.

09.10.2019 12:00 | Jiří Palyza
Máte příliš malý monitor? Šikovný nástroj vám obraz rozšíří na další zařízení.

Tabulky, revize dokumentů. Čas od času by se další monitor hodil, ale chybí prostor nebo peníze.

Pomocí bezplatného nástroje Spacedesk můžete k počítači připojit tablet, chytrý telefon, dokonce i notebook.  Máte příliš malý monitor na to, abyste si na něm zobrazili více oken, které chcete nechat otevřené současně? Potřebujete přehledně vidět celou tabulku v Excelu, abyste se mohli zorientovat v číslech, ale plocha monitoru na to nestačí? V mnoha kancelářích i domácnostech je monitor už dávnou minulostí, běžné jsou notebooky a další obrazovky položené vedle na stole v podobě tabletů a chytrých telefonů. Ale i to zabírá na pracovišti místo, kterým se dnes tolik šetří a je nákladné.

Pokud je pro vás použití více monitorů nerealizovatelné, můžete také zkusit softwarové řešení. Bezplatný program Spacedesk vám umožní jako druhý monitor využít celou řadu zařízení. A to ať už MacBook, tablet s Androidem nebo dokonce smartphone. Na operačním systému jednoduše nezáleží. Co je obzvlášť praktické: program je dodáván s podporou dotykové obrazovky a lze jej snadno používat prostřednictvím prohlížeče.

Spacedesk Beta III v0.9.20 dobrý
S programem Spacedesk můžete svou plochu rozšířit na tablet, chytrý telefon nebo dokonce MacBook. stáhněte si
Spacedesk - HTML 5 Viewer dobrý 
HTML5 verze Spacedesku umožní připojit zařízení jako druhý monitor k počítači se systémem Windows, ať už se jedná o Mac, smartphone nebo notebook.  stáhněte si

Spacedesk: jak zdarma rozšířit plochu Windows na MacBook nebo tablet

spacedesk

Spacedesk rozšíří Windows na smartphone.

Připojení dalšího zařízení prostřednictvím Spacedesku je velmi snadné. Nainstalujete software do počítače a spustíte webovou aplikaci Spacedesk HTML5 Viewer na zařízení, ke kterému se chcete připojit. Přenos funguje pouze v místní síti, takže obě zařízení musí být připojena ke stejnému WiFi hotspotu nebo propojena ve stejné síti LAN. Ve webové aplikaci stačí zadat IP adresu počítače a nástroj propojí počítač s tabletem, MacBookem nebo smartphonem. Pro sekundární zařízení, tedy ty, které používáte jako monitor, je software k dispozici ke stažení a instalaci.

Pro bastlíře Spacedesk nabízí několik užitečných nastavení. Posuvným ovladačem můžete volit mezi vysokým rozlišením a pomalým připojením nebo nízkým rozlišením a rychlým připojením. Hloubku barev a obecné rozlišení obrazovky lze také upravit pro rozšíření obrazovky. Spacedesk přidává podporu dotykových obrazovek. Šetří tak peníze za drahý grafický tablet.

Sidecar pro Windows: skvělý nápad

S nejnovější aktualizací MacOS Catalina získal operační systém pro počítače Apple skvělou funkci. Se Sidecar lze použít iPad jako druhou obrazovku.

Spacedesk posunul tento nápad ještě o kousek dále. Program se nezaměřuje na konkrétní operační systém a tablet, ale umožňuje připojit k počítači jakékoliv zařízení. To má výhodu v tom, že můžete využít vše ze svého portfolia, ať už se jedná o chytrý telefon, tablet nebo starší notebook. Díky tomu je Spacedesk skutečně praktickým nástrojem pro všechny uživatele, kteří rádi používají ještě jeden displej navíc.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.


Komerční sdělení