Menu
CHIP Speedtest

Máte vodu v reproduktoru smartphonu? Tyto aplikace znovu zajistí dobrý zvuk

17.08.2020 06:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Máte vodu v reproduktoru smartphonu? Tyto aplikace znovu zajistí dobrý zvuk

Máte vodu v reproduktoru smartphonu? Tyto aplikace znovu zajistí dobrý zvuk | foto: CHIP

Mnoho modelů smarpthonů je chráněno proti vodě podle certifikace IP67. Do reproduktorů však voda proniknout může. Bezplatné softwarové nástroje pomáhají jednoduchým trikem dostat zbylé kapky pryč.

Máte pocit, že zvuk z reproduktoru smartphonu je při hovoru nezvykle zatlumený? Přistál váš iPhone nedávno v louži? Je to nepříjemné, obzvlášť pokud by smartphone měl být vybaven ochranou před vodou. Modely, ke kterým patří i iPhone, jsou skutečně vybaveny technologií, která má odstraňovat zbytky vody z reproduktoru pomocí akustického tlaku. Ne vždy to ale funguje.

V podobných případech může pomoci aplikace Sonic iOS, která je zdarma k dispozici pro iPhone a iPad. Ta vám pomůže jednoduše nastavit tón v jakékoliv frekvenci, která pomůže odstranit zbytkovou vodu z reproduktoru. Pro systém Android lze ke stejnému účelu použít webovou aplikaci Fix My Speakers.

Stáhněte si:

sonic-logo

Sonic iPhone / iPad app 2.4

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Bezplatná aplikace Sonic funguje jak na iPhone, tak na iPadu a je určena k tomu, aby reproduktor zbavila vody generováním velmi vysokých frekvencí.

Stáhněte si
fixmyspeakers-logo

Fix My Speakers

CHIP hodnotí Dobrý

Webová aplikace „Fix My Speakers“ dostane vodu z reproduktorů smartphonu pronikavým zvukem.

Stáhněte si

Sonic: odstranění vody z reproduktoru iPhonu

sonic1

Frekvenci generovaného zvuku lze jednoduše nastavit pohybem prstu. | Zdroj: Sonic Tone Generator

Ovládání aplikace Sonic je velmi snadné. Po instalaci a otevření aplikace si můžete nastavit požadovanou frekvenci zvuku v rozsahu 0 až 25 kHz. Zvyšování i snižování ovládáte pohybem prstu po obrazovce směrem nahoru a naopak. Chcete-li zvuk přehrát, stisknete tlačítko Play a hned začne vypuzování vody ven z reproduktoru.

Podle informací od jednoho z uživatelů Redditu, který aplikaci testoval před několika lety poté, co jeho iPhone spadl do sprchy, je optimální frekvence kolem 165 Hz. Pokud nebudete úspěšní, stačí vyzkoušet jinou frekvenci a jistě se vám po chvíli experimentování podaří reproduktor vašeho smartphonu vody zbavit. Pak už budete moci opět volat bez zatlumení nebo zkreslení reprodukovaného hlasu.

Aplikace vám "profoukne" reproduktor

Pokud vám mobil spadl do vody, je dobré jednat rychle. Většina současných modelů smartphonů je vodotěsná nebo alespoň odolná proti stříkající vodě. Není ale dobré je vodě příliš dlouho vystavovat nebo dokonce nechat ponořené. Ideální je zařízení po styku s vodou co nejrychleji vysušit. Pokud zůstane zbytek vody v reproduktoru, jednoduché softwarové nástroje je pomohou odstranit.

mohlo by vás také zajímat: xiaomi podal patent na originální řešení sluchátek, které plní i roli reproduktorů smartphonu

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.