Menu

mBank bude mobilní bankou

11.12.2014 07:07 | Karel Kovar + Přidat komentář
mBank bude mobilní bankou

mBank bude mobilní bankou | foto: CHIP

mBank představila bankovní aplikaci pro mobilní telefony, pomocí které můžete rychle a snadno ovládat svůj účet.

Na včerejší tiskové konferenci představila mBank celou řadu novinek, z nichž pro naše čtenáře bude pravděpodobně nejzajímavější nová aplikace pro mobilní bankovnictví. Ve srovnání s konkurencí je podle našeho názoru přehlednější a snadno ovladatelnější. Její tvůrci se řídili heslem „ergonomie a rychlost bez zbytečností“. Vše je podřízeno intuitivnímu ovládání, a tak například pro přihlášení do aplikace nebo potvrzení platby stačí zadat PIN kód. Při převodech prostředků již zákazník nemusí znát číslo účtu příjemce. Aplikace umožňuje poslat peníze na telefonní číslo, které si uživatel vybere ze svého telefonního seznamu.

Líbilo se nám, že aplikace nabízí některé informace okamžitě, aniž by bylo nutné se připojovat k účtu – typickém příkladem může být aktuální zůstatek. Stačí se jen podívat a telefon a víte, kolik peněz máte na svém účtu. Pro ty, kdo požadují větší diskrétnost aplikace umožňuje nastavit určitý limit a na displeji se poté zobrazují procenta – například pokud si stanovíte limit 50 tisíc Kč a máte na účtě 25 tísíc, aplikace zobrazí, že máte k dispozici 50% prostředků.

2015-01-mbank-mobileapp-nahled

I přes jednoduché ovládání mysleli autoři i na bezpečnost a proto se aplikace v telefonu páruje s internetovým bankovnictvím. Při prvním použití je třeba přihlásit se přes počítač do internetového bankovnictví a projít spárovacím procesem, který naváže konkrétní telefon na konkrétní účet. Každé další zařízení je potom třeba spárovat pomocí šesti- až osmimístného PIN kódu. Toto řešení poskytuje přijatelnou bezpečnost ve srovnání s tradičním přihlašováním pomocí uživatelského jména a hesla. V případě potřeby je možné aplikaci kdykoliv zablokovat přes internetové bankovnictví nebo prostřednictvím mLinky.

Vývoji aplikace předcházela dlouhodobá analýza nejčastěji využívaných funkcí, scénářů užívání mobilního bankovnictví a zvyků zákazníků. Z výzkumu agentury IPSOS vyplynulo, že zákazníci si z mobilu především chtějí zjistit zůstatek na účtu, zadávat platby, mít možnost zkontrolovat si historii plateb, vyhledat nejbližší bankomat nebo pobočku banky či převést peníze prostřednictvím mobilního čísla.

2015-01-mbank-pruzkum-nahled

Aplikace bude na trh uvedena pro nejpoužívanější platformy. Okamžitě je k dispozici pro zákazníky využívající operační systém Android, pro zařízení s iOS bude dostupná v lednu 2015. Vlastníci telefonů s s OS Windows se mohou těšit na konec prvního čtvrletí.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    mbank

    Dobrý den, prosím vás rád bych se zeptal, dá se stáhnout nějaká verze do počítače pro Windows7. Myslím tím soubor mbank, abych se mohl přihlašovat ze svého počítače. Děkuji za odpověď s pozdravem Kotil.

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení