Menu

Mediafax na Androidu

07.01.2011 14:12 | Redakce Chip + Přidat komentář
Mediafax na Androidu

Mediafax na Androidu | foto: CHIP

Aktuální informace z domova, politiky, zahraničí, ekonomiky, kultury, sportu a krimi přináší speciální bezplatná aplikace pro operační systém Android, kterou právě spouští ČR společnost Mediafax. Díky ní si zpravodajství Mediafaxu majitelé Android smartphonů přečtou přímo na svém mobilním zařízení.

Aktuální informace z domova, politiky, zahraničí, ekonomiky, kultury a sportu. K tomu navíc porci nejdůležitějších zpráv z oblasti krimi. To vše mohou mít zájemci díky tiskové agentuře Mediafax vždy po ruce, ať jsou kdekoliv. Umožní jim to speciální bezplatná aplikace pro operační systém Android.
Aplikaci Mediafax pro Android si mohou bezplatně nainstalovat majitelé mobilních zařízení s operačním systémem Android, verzí 1.6 až 2.x. Její ovládání je jednoduché a intuitivní, každá z osmi záložek představuje konkrétní sekci zpravodajství. Po spuštění zobrazí aplikace souhrn (náhled) zpravodajství podle data vydání ze všech kategorií, po kliknutí na konkrétní záložku se zobrazí obsah celé sekce zpráv dané kategorie. Konkrétní zprávu čtenář otevře kliknutím přímo na ni. Tím se mu zobrazí celý text včetně případných fotografií a obrázků. Po umístění na plochu usnadní zástupce aplikace orientaci v záplavě informací zobrazením náhledů několika nejnovějších zpráv. Nastavení aplikace umožňuje zvolit si vlastní interval automatické aktualizace. Zprávu, která čtenáře zaujme, může uživatel aplikace Android snadno přeposlat pomocí jednoho tlačítka jako SMS, nebo ji zveřejnit v profilu na některé ze tří největších sociálních sítí (Facebook, MySpace a Twitter).

Zdrojem dat pro aplikaci je webový portál www.mediafax.cz, respektive jím generovaný RSS feed. Server Mediafax.cz denně zveřejní průměrně 70 zpráv. Široký tým zkušených redaktorek a redaktorů tiskové agentury Mediafax pokrývá všechny důležité události, které se dějí v celé České republice. Přináší nestranné informace z politiky a informuje o událostech v regionech. Krimi rubrika nabízí informace o dopravě, nehodách, soudních případech, vyšetřování a pátrání. Ekonomická redakce se zaměřuje na domácí i zahraniční ekonomické zpravodajství. Objektivní informace ze všech oblastí zahraničního zpravodajství přináší tým zahraničních reportérů. Agentura vydává i seriózní informace o událostech v české i světové kultuře a nejrychlejší informace o klíčových událostech ve sportu.


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení