Menu

Microsoft Edge: Nechte si nahlas přečíst elektronické knihy ve formátu EPUB

14.11.2018 08:00 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Microsoft Edge: Nechte si nahlas přečíst elektronické knihy ve formátu EPUB

Microsoft Edge: Nechte si nahlas přečíst elektronické knihy ve formátu EPUB | foto: CHIP

Internetový prohlížeč MS Edge ve své nové verzi umožňuje mimo jiné také otevírat a nahlas předčítat elektronické knihy.

Nejjednodušší je otevřít elektronickou knihu v prohlížeči tak, že na soubor kliknete pravým tlačítkem myši, z nabídky vyberete volbu »Otevřít v programu« a následně vyberete Microsoft Edge. Po otevření knihy se v pravém horním rohu objeví symbol A s vlnovkami, na který když kliknete, začne prohlížeč předčítat knihu nahlas. Případně můžete použít nabídku »Nastavení a další«, kterou najdete vpravo nahoře pod symbolem tří teček. V nabídce najdete »Číst nahlas«.

edge2-nahled

Další možností je stisknout kombinaci kláves [Ctrl] + [Shift] + [G], případně je tu i další varianta, kdy kdekoli na stránce kliknete pravým tlačítkem myši a opět vyberete »Číst nahlas«. Při čtení se pak objeví ovládací panel, pomocí kterého můžete předčítání pozastavit, posunout se dál, nebo ho přerušit. Kliknete-li na ikonu postavy, můžete nastavit i další parametry hlasu, tedy konkrétně rychlost předčítání. Hlas je zatím jen jeden – Microsoft Jakub. Přečíst si samozřejmě můžete i obsah webových stránek.

edge3-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Nefunguje to

    Vypadá to, že umí otevřít (a přečíst) soubory .epub pouze bez DRM ochrany …

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení