Menu

Microsoft potvrdil vývoj minitabletů s Windows 8

19.04.2013 11:15 | Redakce Chip + Přidat komentář
Microsoft potvrdil vývoj minitabletů s Windows 8

Microsoft potvrdil vývoj minitabletů s Windows 8 | foto: CHIP

Během konferenčního telefonátu o finančních výsledcích s analytiky potvrdil Peter Klein, finanční ředitel Microsoftu, brzkou dostupnost levnějších dotykových zařízení s Windows 8.

Microsoft na vývoji nových, menších tabletů úzce spolupracuje se svými OEM partnery. Prvním signálem o příchodu menších tabletů přitom bylo doplnění hardwarové specifikace Windows 8 o displeje s nižším rozlišením. Během několika měsíců by se tak na trhu měla objevit zařízení se 7“ palcovým displejem za velmi příznivou cenu. Současné tablety s Windows 8 jsou totiž, oproti svým konkurentům s Androidem, podstatně dražší.

Peter Klein během diskuse s analytiky nepotvrdil, že by Microsoft chystal vlastní, menší tablet, který by byl levnější alternativou tabletu Microsoft Surface. Prorazit na trhu s vlastním tabletem se totiž Microsoftu zatím nepodařilo. Prodejní výsledky tabletu Surface nebyly publikovány, jisté ovšem je, že Microsoft snížil objednávku výroby nových kusů o polovinu – oproti plánovaným čtyřem milionům si jich nechal vyrobit jen dva miliony.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení