Menu

Microsoft představuje nové Lumie

04.09.2014 12:30 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Microsoft představuje nové Lumie

Microsoft představuje nové Lumie | foto: CHIP

Nové smartphony Lumia 830, 730 a 735 nabízejí vylepšené technologie a software pro fotografování v tenké barevné konstrukci.

Microsoft dnes představil smartphony Lumia 830, Lumia 735 a Lumia 730 s operačním systémem Windows Phone 8.1. Microsoft rovněž uvedl nové příslušenství, které lidem přináší inovativní způsoby interakce s jejich telefony. Dále byla uvedena aktualizace Lumia Denim, která přináší extra funkce a vylepšení pro současné smartphony Lumia.

 • Lumia 830 je dostupná vlajková loď s tenkým designem, která lidem přináší více prvotřídní inovace jako je optická stabilizace obrazu a technologie PureView.
 • S předním širokoúhlým fotoaparátem a atraktivní cenou jsou stylově tenké a kompaktní modely Lumia 730 a Lumia 735 přímo stavěny pro Skype hovory a pořizování selfies.
 • Stávající smartphony Lumia se dále vylepšují díky updatu Lumia Denim, který kombinuje nové funkce z nejnovějšího Windows Phone 8.1 Updatu 1 s exkluzivními vylepšeními, mezi něž patří aplikace Lumia Camera, která přináší urychlení pořizování vysoce kvalitních fotografií.

Chris Weber, viceprezident divize Mobile Devices Sales v Microsoftu, komentoval novinky: „Naší strategií je pomáhat lidem více používat skvělé produkty, které sjednocují a představují to nejlepší z digitální práce Microsoftu a životních zkušeností. Lumia 830, Lumia 735 a Lumia 730 kombinují populární služby Microsoftu, mezi něž patří Skype, Microsoft Office a OneDrive, s úžasnými Lumia inovacemi v designu a zpracování fotografií, aby přinesly zážitky, které lidé ocení, to vše za ceny, jež si mohou dovolit.” 

 Lumia 830: dostupná vlajková loď

Lumia 830 nabízí to nejlepší z Lumií a to nejnovější od Microsoftu, to vše v kapesním formátu a za dostupnou cenu.

 • Lumia 830 pořizuje vysoce kvalitní fotografie a videa ve dne i v noci, s 10Mpx PureView fotoaparátem s optikou ZEISS, technologií Rich Recording a světově nejtenčím optickým stabilizátorem obrazu.
 • Přináší to nejlepší od Microsoftu s předinstalovanými Microsoft Office; nejnovější verzí Windows Phone 8.1 s Lumia Denim; a OneDrive s 15 GB volného úložiště, které umožňuje synchronizaci obsahu a jeho bezpečné a snadné sdílení.
 • Přichází s inovacemi známými od vlajkových lodí Lumia, jako je integrované bezdrátové nabíjení v tenkém, lehkém hliníkovém a polykarbonátovém designu.

nokia-lumia-830-hero1-jpg-nahled

Lumia 830 bude celosvětově uvolněna do prodeje tento měsíc s cenou kolem 330 Eur bez daní a dotací.

Lumia 730 a Lumia 735: stavěny pro Skype hovory a selfies

S předním širokoúhlým fotoaparátem a tenkým kapesním designem umožní Lumia 730 a Lumia 735 lidem zachytit a sdílet více:

 • Přední širokoúhlý 5Mpx fotoaparát je skvělý pro videohovory Skype, umožňuje lidem sdílet více ze světa kolem nich, nebo zobrazit rodinu a přátele ve videohovoru.  
 • S neomezeným tříměsíčním celosvětovým Skype předplatným je jednodušší provádět mezinárodní hlasové hovory s přáteli a rodinou na jejich telefonech a pevných linkách přímo z Lumia 730 nebo Lumia 735.
 • Díky aktivaci Skype video hovoru jedním tlačítkem během hlasového hovoru mají lidé více možností sdílet své příběhy kdekoliv se nachází.

lumia735-nahled

Lumia 730 a Lumia 735 budou také celosvětově uvolněny do prodeje tento měsíc, obsahují 2 220mAh baterii, 8 GB vnitřní paměti a 15GB úložiště OneDrive. Lumia 730 s 3G DualSIM bude stát kolem 199 Eur bez daní a dotací, zatímco Lumia 735 s LTE/4G a podporou bezdrátového nabíjení bude stát kolem 219 Eur bez daní a dotací.

Nové příslušenství jako doplňky smartphonů Lumia

Microsoft Devices Group dnes rovněž představila dva přírůstky inovativní řady příslušenství Lumia:

 • Druhá generace chytré nabíječky Wireless Charging Plate DT-903 představuje nejpohodlnější způsob, jak nabíjet, nabízí inteligentní indikaci nabíjení a zvýraznění notifikací prostřednictvím jemné záře dt903-nahled .

 

 • Microsoft Screen-Sharing pro telefony Lumia HD-10 umožňuje lidem snadno přenést jakýkoliv obsah z jejich smartphonů bez omezení na obrazovku s HDMI připojením. Je to praktické pro prožití vzpomínek s přáteli a rodinou, nebo sdílení prezentací v práci.

  hd-10-nahled

Lumia pokračuje ve vylepšování s updatem Lumia Denim 

Lumia Denim kombinuje nejnovější Windows Phone 8.1 update s exkluzivními zážitky pro smartphony Lumia. Lumia Denim upevňuje vedení Microsoftu v oblasti fotografování s představením unikátních inovací Lumia Camera, které urychlují práci fotoaparátu, jehož obsluha je více intuitivní. Lumia Camera je součástí Lumia Denim a pro Lumia 930, Lumia Icon a Lumia 1520 nabízí:

 • Rychlost: Nikdy nezmeškejte moment s Lumia Camera a jejím superrychlým startem fotoaparátu a rychlostí pořízení snímku. Pořiďte spousty fotek s pouhými milisekundami mezi záběry.
 • Vysoké rozlišení: s funkcí Moment Capture podržte déle tlačítko fotoaparátu, aplikace automaticky spustí nahrávání videa v rozlišení 4K s 24 snímky za sekundu. Každý záběr videa je ve kvalitě 8,3 Mpx, což umožňuje jejich výběr a uložení jako samostatných snímků.
 • Intuitivně: Získejte nejlepší záběr v každou chvíli s funkcí Rich Capture, která zjednodušuje fotografování HDR s bleskem. S funkcí Rich Capture se lidé mohou vyhnout potížím při nastavení fotoaparátu, mohou nejprve fotit a později editovat a vybírat perfektní záběry.
 • Kvalita: Zachyťte nejlepší fotografie ze smartphonu za nízkého osvětlení s nejnovější generací obrazového algoritmu.

Lumia Camera bude zpočátku uvolněna jako update s Lumia Denim pro Lumia 930, Lumia Icon a Lumia 1520, a jako OTA update pro Lumia 830 ve 4. čtvrtletí 2014. Lumia Denim bude uvolněn jako OTA update pro všechny zbývající Lumia Windows Phone 8 smartphony během 4. čtvrtletí 2014, a to po otestování a povolení partnery.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení