Menu

Microsoft si nemůže zaregistrovat ochrannou známku Skype

06.05.2015 10:27 | Radek Kubeš + Přidat komentář
Microsoft si nemůže zaregistrovat ochrannou známku Skype

Microsoft si nemůže zaregistrovat ochrannou známku Skype | foto: CHIP

Podle Evropského soudního dvora se název Skype příliš podobá jménu britské vysílací stanice Sky.

Microsoft se může proti soudnímu výroku odvolat, pokud ovšem neuspěje, nebude mu umožněna registrace ochranné známky pro název komunikační služby Skype ani podoby jejího loga s platností po celé EU. Ke stejnému závěru dospěl již v roce 2005 Úřadu pro harmonizaci na vnitřním trhu EU a Microsoft jeho rozhodnutí napadnul právě u Evropského soudního dvora.

Aktuální soudní rozhodnutí řeší pouze možnost registrace ochranné známky Skype a nevyžaduje změnu názvu komunikační služby, kterou Microsoft převzal v roce 2011 za 8,5 miliardy dolarů.

Microsoft měl s názvy svých produktů a služeb problémy již v minulosti, když musel například přejmenovat své cloudové úložiště SkyDrive na OneDrive nebo se zříct pojmenování Metro pro dotykové rozhraní operačního systému Windows 8.

skype-for-computer-mobile2-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení