Menu
CHIP Speedtest

Mini všeuměl pro Windows 10: nejlepší aplikace pro každodenní poznámky už dlouho po ruce

15.06.2020 08:15 | Jiří Palyza
Mini všeuměl pro Windows 10: nejlepší aplikace pro každodenní poznámky už dlouho po ruce

Aplikace pro poznámky jsou v současné době velmi populární, dny papírových lístků jsou už dávno pryč. Mnoho aplikací je ale placených, nebo jsou zbytečně složité. Uživatelé Windows mohou sáhnout po bezplatné Sticky Notes.

Pokud používáte Windows, měli jste už delší dobu k dispozici štíhlou, ale výkonnou alternativu: Sticky Notes. V mnoha ohledech překonává tato aplikace od Microsoftu své konkurenty. Malé "papíry" s poznámkami, které postupně zaplňují plochu, jsou mnoha uživatelům Windows jistě povědomé. Aplikace pro rychlé poznámky je v systému k dispozici od verze XP. Už delší dobu umí více, než jen zaznamenat pár slov či telefonní číslo pro snadné zapamatování, nicméně velkou pozornost si zatím nezískala. Microsoft však nedávno přidal praktické funkce a z malého nástroje udělal plnohodnotnou aplikaci pro tvorbu poznámek s jednoduchým a moderním rozhraním.

Rychlé poznámky nabízejí mimo jiné dvě zajímavé funkce. Užitečná může být možnost přidávat značky podobné hashtagům ze sociálních sítí. Pokud například v poznámce zadáte #CHIP, zobrazí se ve spodní části jako značka. Pokud poté budete v aplikaci vyhledávat podle názvu značky, zobrazí se všechny odpovídající poznámky, kde byl uveden.

Kromě toho je nyní k dispozici také rozšířené zobrazení. Doposud jste museli pro zpracování poznámky otevřít nové okno, kde jste ji zapsali. Nyní tak můžete učinit přímo do seznamu v zobrazené liště. Obě funkce zatím nejsou dostupné pro všechny uživatele, nicméně brzy by se měly uvolnit pro uživatele verze Preview a poté pro všechny.

Stáhněte si: Sticky Notes

stickynotes-logo

Microsoft Sticky Notes - aplikace Windows 10 3.7.140

CHIP hodnotí Velmi dobrý

S bezplatnými "Sticky Notes" od společnosti Microsoft můžete psát poznámky rychlostí blesku přímo na plochu.

Stáhněte si

 

Výhody
štíhlá aplikace
synchronizace prostřednictvím účtu Microsoft
možnost psaní rukou

Rychlé poznámky dělají všechno dobře

stickynotes10

Aplikace Sticky Notes – Rychlé poznámky vám umožňují přístup ze všech vašich zařízení.

Nejpraktičtější vlastností Sticky Notes je možnost synchronizace cloudového obsahu prostřednictvím One Note, Office Mobile a Outlooku. Díky tomu máte přístup ke svým poznámkám ze všech zařízení Windows, ale také k nim můžete přistupovat v odpovídajících aplikacích z platforem Android a iOS. Propojené poznámky se také zobrazují v Microsoft Launcheru.

Sticky Notes ale také obsahují další funkce, které by se vám mohly hodit: můžete je použít pro vedení nákupních seznamů a seznamů úkolů, připojit obrázky a fotografie, vyřízené položky lze graficky odlišit přeškrtnutím. Poznámky si můžete připnout na plochu jako virtuální lepící papíry. Od roku 2019 tato funkce podporuje také použití několika desktopů. Pokud jde o obsah, máte také bohatší možnosti jeho formy, které se nezužují pouze na text.

Propracovaná aplikace pro psaní poznámek se vším, co potřebujete

V průběhu let se Sticky Notes stala úspěšnou aplikací pro psaní poznámek. Užitečnost ji dodaly praktické funkce, jako podpora synchronizace cloudu, použití bohatší formy obsahu poznámek a vytváření seznamů. Pokud hledáte štíhlou aplikaci pro psaní poznámek, která ze zaměřuje na základní praktické funkce a toto své poslání plní dobře, máte ji už dávno v podobě Sticky Notes k dispozici.

mohlo by vás také zajímat: tři zcela nové nástroje od Microsoftu, které byste určitě měli vyzkoušet


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení