Menu

Mobilem si změříte teplotu! Funkci nabídne nový telefon amerického výrobce

21.05.2023 08:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Mobilem si změříte teplotu! Funkci nabídne nový telefon amerického výrobce

Mobilem si změříte teplotu! Funkci nabídne nový telefon amerického výrobce | foto: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Společnost Google se kromě softwaru specializuje velkou měrou i na hardware. Své aktuální novinky představila na nedávno proběhlé konferenci I/O 2023. Hlavní novinky – Pixel 8 a 8 Pro – však chyběly. Nyní se dozvídáme, že nabídnou vcelku přelomovou funkci měření teploty.

Bez ohledu na to, jaký hardware na I/O Google každoročně představuje, na závěr se vždy počítá s krátkou upoutávkou na budoucí generaci Pixel – v případě letošního roku Pixel 8 a 8 Pro. Tentokrát jsme bohužel trailer ani obrázky neviděli. S o to zajímavější novinkou přichází server 91mobiles.

Google Pixel 8 a teploměr

Ten s odkazem na lovce úniků Kubu Wojciechowskeho zveřejnil fotografii zadního krytu Pixel 8 Pro. Vypadá stejně jako 7. generace, s jedním malým rozdílem. Vedle podlouhlého modulu s kamerami se nachází LED pro přisvícení noční scény a také zvláštní bílý senzor.

„Jedná se o speciální infračervený teploměr, který se používá k měření teploty vašeho těla. Tento snímač je podobný tomu, který používá většina bezkontaktních teploměrů,“ uvádí 91mobiles. Dodává, že po klepnutí na tlačítko start trvá celá procedura zhruba 5 sekund.

Pixely 8. generace by tak mohly být prvními smartphony s touto funkcí. Snahu o to nabídnout uživatelům měření teploty v rámci wearables měli už výrobci chytrých hodinek, jako třeba Huawei. Jde však o trochu jiné měření – zatímco senzor přikládacích teploměrů (tedy i ten na Pixelu) se používá profesionálně, senzor na hodinkách měří teplotu kůže na zápěstí, hodnota je tedy odlišná.

V tuto chvíli není vůbec jasné, kdy Google nové Pixely 8 představí. S velkou pravděpodobností ale nabídnou tuto funkci. Kromě toho se hovoří o využití nového čipsetu Tensor, zhruba 6,5″ AMOLED zobrazovače a 8 či 12 GB RAM.

Zdroj: 91mobiles, @Za_Raczke / Twitter

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení