Menu

Mobilní hit Diablo Immortal kosí kontroverze: je to prý “odpad” a někomu ani nefunguje

10.06.2022 13:45 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Mobilní hit Diablo Immortal kosí kontroverze: je to prý “odpad” a někomu ani nefunguje

Mobilní hit Diablo Immortal kosí kontroverze: je to prý “odpad” a někomu ani nefunguje | foto: Blizzard / NetEase

Vývojáři z Blizzard ve spolupráci s menším studiem NetEase představili zkraje června dlouho očekávaný mobilní titul Diablo Immortal. Ten má zaujmout fanoušky této série RPG her z PC. Od samotného začátku však hráči nesouhlasí s tím, jak jsou ve hře protežovány mikrotransakce. A jemná slova při hodnocení rozhodně nevolí.

Pokud jste o hře neslyšeli, pravděpodobně se o videohry vůbec nezajímáte, nebo jste posledních 14 dní strávili v jeskyni. Diablo Immortal je dlouho vyhlížený derivát této značky fantasy RPG her, který po premiéře na Androidu a iOS zamířil i na PC. Jedná se o free-to-play multiplayer titul, jenž nabízí levelování postavy, procházení dungeonů, zabíjení démonů a boje s rozličnými bossy.

A protože se jedná o hru zadarmo, nesmí chybět nepopulární mikrotransakce. Podle oficiálního stanoviska kritiků a novinářů z celého světa hra sice nabízí velkou škálu mikrotransakcí (tedy nákup herního obsahu za reálné peníze), ale v pohodě si můžete RPG zážitek užít i bez utracení jediné koruny.

Diablo Immortal budí zklamání

Toto tvrzení však lehce nabourávají tvůrci YouTube kanálu Bellular News, kteří tvrdí, že aby se hráči v rozumném čase a s rozumnou porcí hodin dostali na vysokou úroveň, nezbyde jim nic jiného než zaplatit. Jen pro zajímavost, pokud byste chtěli vymaxovat svou postavu v rekordním čase, vyjde vás to zhruba na 110 000 amerických dolarů, tedy asi 2,5 milionu korun.

Mikrotransakční politika Blizzardu se ale vůbec nelíbí hráčům, kteří zahltili server Metacritic vlnou negativních hodnocení. V době psaní článku bylo z 3514 uživatelských recenzí hned 3354 silně negativních. Recenzenti z řad běžných hráčů vůbec nešetří vývojáře a Diablo Immortal titulují jako “odpad”, “zklamání”, “hanba” a praktiky Blizzardu označují za “vydřidušské”.

Olej do ohně přilévá i fakt, že videohra má problémy na telefonech Samsung s čipovou sadou Exynos. Pokud hrajete na v Evropě prodávaných smartphonech korejského výrobce, mohou se vyskytovat grafické chyby a glitche, které znemožňují jakýkoliv zážitek z hraní. Oprava by měla dorazit v příští aktualizaci nadstavby One UI.

Zdroj: Metacritic, Bellular News, SamMobile

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  nesouhlasím

  ohledně mikrotransakcí je to bez debat, ceny jsou masakr, ale co se týče zbytku tak nesouhlasím. Co znamená vymaxovat postavu v rozumném čase? Ta hra vyšla před pár týdny, snad nečekáte, že běžnej hráč za tu dobu už bude na maxu :D myslíte si, že kdyby to tak bylo, že to po těch dvou týdnech bude většina lidí hrát?

  Reagovat na komentář

  Supper

  Ja som inštaloval hneď po vydaní. A nemôžem povedať krivé slovo hrám F2P a som tam dosť dobrý. Grafika super hratelnost super mechanika super hrám Android verziu a aj naďalej budem.

  Reagovat na komentář

  Diablo immortal

  Funguje bez problému na Xiaomi 11T na plnej grafike.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení