Menu

Monitory pro konzolové hráče

24.04.2018 15:45 | Milan Loucký + Přidat komentář
Monitory pro konzolové hráče

Monitory pro konzolové hráče | foto: CHIP

Společnost MMD představila nové série monitorů Momentum, zaměřené na domácí zábavu, a především pak pro konzolové hráče.

Prvním monitorem z této série bude Philips 436M6VBPAB. Zákazníkům nabídne 4K UHD rozlišení na 43palcovém VA panelu. Model 436M6VBPAB se může pochlubit maximálním jasem až 1000 cd/m², ultra širokým barevným gamutem. Na 1,07 mld. barev je dosaženo díky 8bit +2bit FRC (Frame Rate Control) hloubkou barev, což z monitoru činí první monitor na světě, který vyhovuje novému VESA DisplayHDR 1000 standardu! Philips 436M6VBPAB je navíc, oproti běžnému LED podsvícení, vybaven technologií Quantum Dot. Nový model je opravdovým herním monitorem, který nabídne hráčům výhodu v podobě módu Low Input Lag a SmartResponse technologie pro rychlejší zobrazování. Navíc má technologii Adaptive-Sync zaručující obraz bez trhání a sekání.

Trh herních konzolí je podle analytiků společnosti NewZoo druhým největším s 29% podílem na celosvětovém herním trhu v roce 2017. Bohužel, většina televizí není vyráběna se zaměřením na hry, proto je TV horší při zobrazovaní rychlých akčních sekvencí, což způsobuje tvorbu duchů, rozmazání a podobné věci, které hráče ruší.

Série Momentum vyplňuje mezeru v produktových řadách monitorů Philips. Jejím cílem je změnit pohled na konzolové hraní a přinést nejnovější zobrazovací technologie na velké obrazovky pro domácí zábavu. Pro menší prostory nabízí série Momentum vše, co uživatel pro domácí zábavu potřebuje, a to ve vysoké kvalitě.

Model 436M6VBPAB je velký monitor s tenkým rámečkem a moderním až futuristickým hliníkovým stojanem. Je vybaven osvětlením Ambiglow, které vytváří zážitek díky vytváření osvětlení kolem monitoru. Elegantní design monitoru 436M6VBPAB s Ambiglow je jedinečný, stejně jako design ostatních členů série Momentum.

První model ze série 436M6VBPAB je vybaven 43palcovým VA panelem a CrystalClear 4K (3840x2160 bodů) UHD rozlišením s vynikající dobou odezvy 4 ms GtG a s technologiemi SmartResponse a Adaptive Sync. SmartResponse umožňuje zobrazení bez duchů i v rychlých scénách ve hrách nebo filmech. Nejnovější generace herních konzolí jsou schopny využívat 4K rozlišení a HDR (High Dynamic Range) ve vybraných hrách. Monitor se dále hodí pro sledování filmů, seriálů, sportovních přenosů a hraní, díky podpoře Adaptive Sync pro AMD grafické karty. Adaptive Sync synchronizuje snímkovou frekvenci vykreslované grafiky s obnovovací frekvencí monitoru, čímž se eliminuje trhání a sekání obrazu. Pro ještě lepší odezvu je monitor vybaven Low Input Lag modem, který umožňuje signálu obcházet většinu zpracování obrazu v monitoru a snižuje tak vstupní latenci na polovinu.

Díky MultiView technologii může uživatel na monitoru sledovat signál ze dvou zdrojů současně, v módech Picture-in-Picture nebo Picture-by-Picture. Nový model je zároveň vybaven širokou škálou portů – nabízí DisplayPort 1.2, Mini DisplayPort, HDMI 2.0, ale i perspektivní USB-C. Zabudovaný USB 3.0 hub ještě více rozšiřuje všestrannost monitoru. Model 436M6VBPAB je vybavený 7W reproduktory s DTS Sound technologií.

První Philips Momentum monitor 436M6VBPAB se na trhu objeví v květnu 2018 za doporučenou maloobchodní cenu 20 289 Kč (799 euro).

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení