Menu

Movetrack - sledujte vše přes GPS

28.03.2017 13:26 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Movetrack - sledujte vše přes GPS

Movetrack - sledujte vše přes GPS | foto: CHIP

Firma TCL Communication uvede v dubnu na český trh GPS tracker Alcatel MOVETRACK. Jde o zařízení, se kterým můžete v reálném čase na svém chytrém telefonu sledovat polohu vašich domácích zvířat nebo věcí. 

Malé zařízení Alcatel MOVETRACK můžete připnout na krk domácího mazlíčka, nebo umístit na zavazadlo, do automobilů, motorek, jízdních kol, klíčů nebo jiných cenných předmětů, u nichž chcete mít přehled o jejich poloze. Novinka se bude prodávat v černé barvě, a to v provedení Pet (s pouzdrem na obojek pro domácí zvířata) nebo ve variantě Bag (na zavazadla, klíče atd.) za 1499 Kč.

Malou kompaktní kapsli zanedbatelných rozměrů o hmotnosti pouhých 33 gramů, která je voděodolná i nárazuvzdorná, lze kamkoli vložit nebo připevnit pomocí silikonového pouzdra (buď univerzálního, či obojkového). Prostřednictvím mobilní aplikace MOVETRACK, která je dostupná v obchodech Google Play a AppStore, zařízení spárujete s jakýmkoli smartphonem podporujícím operační systémy Android nebo iOS (Apple). Nakonec je třeba vložit do zařízení Nano SIM kartu s aktivovanými datovými službami a deaktivovaným PIN kódem. O vše ostatní se postará GPS lokátor uvnitř zařízení a aplikace ve vašem smartphonu.

movetrack-lifestyle-key-nahled

Pomocí Alcatel MOVETRACK můžete na svém chytrém telefonu monitorovat polohu sledovaného zvířete či objektu v reálném čase. Poloha na mapě v aplikaci se aktualizuje v krátkých intervalech. Současně se historie polohy po dobu 24 hodin archivuje, takže zpětně zjistíte, kde se zařízení nacházelo. Užitečná je také možnost vymezit tzv. virtuální bezpečnou zónu – jakmile ji sledovaný objekt opustí (nebo do ní naopak vstoupí), odešle MOVETRACK okamžitě upozornění do smartphonu uživatele.

MOVETRACK disponuje i inteligentní správou baterie – nastavením četnosti zjišťování polohy je možné prodloužit její výdrž. Pro rychlý přesun ke sledovanému objektu poslouží navigace, která na mapě ukáže tu nejkratší cestu. V režimu spánku vydrží MOVETRACK podle Alcatelu na jedno nabití až čtyři dny provozu, při aktivním používání pak až tři dny. Do chodu se zařízení uvádí tlačítkem na boku, na čelním panelu se nacházejí indikátory stavu baterie, aktivace GPS a dostupnosti Wi-Fi signálu. K dobíjení slouží přiložený Micro USB kabel, přičemž MOVETRACK se plně nabije do 120 minut.

movetrack-front-right  

Technické parametry:

VARIANTY

MOVETRACK PET, MOVETRACK BAG (liší se typem pouzdra)

ROZMĚRY

42 x 42 x 16,3 mm

HMOTNOST

33 g

CHIPSET

Mediatek MT2503A

PAMĚŤ

4 MB RAM, 16 MB ROM

KONEKTIVITA

Wi-Fi; GPS s A-GPS (LBS)

MOBILNÍ SÍTĚ

2G: GSM 900/1800 MHz

PODPOROVANÉ OS

Android 4.3 a vyšší, iOS 7 a vyšší

BATERIE

470 mAh Li-Ion
doba provozu: až 3 dny (na jedno nabití), 4 dny (v režimu spánku)

doba nabíjení: do 120 minut

SIM KARTA

Nano SIM

DOBÍJECÍ KONEKTOR

Micro USB 2.0

PŘÍSLUŠENSTVÍ

nabíjecí Micro USB kabel (1 m, 5V/1A), manuál,

pouzdro pro umístění na obojek/zavazadlo

APLIKACE

MOVETRACK, dostupná v Obchodě Play a AppStore

BARVA

černá

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení