Menu

Multimediální notebooky Asus se subwoofrem

25.02.2015 16:03 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Multimediální notebooky Asus se subwoofrem

Multimediální notebooky Asus se subwoofrem | foto: CHIP

Asus uvedl na český trh notebook N551 z řady N, která je zaměřena na multimediální zábavu.  Asus N551 se nabízí v několika konfiguracích, společným jmenovatelem všech modelů je 15,6“ Full HD displej a design s povrchovou úpravou z broušeného kovu. 

n551-lighting-subwoofer-02-nahled

Netradičním designovým prvkem nových notebooků N551 jsou mřížky reproduktorů připomínající zvlněnou vodní hladinu. Výkon zajišťují novince procesory Intel Core čtvrté generace, případně AMD ve spolupráci se samostatnou grafickou kartou NVIDIA Geforce série GTX 800, resp. AMD FX7600. K dispozici je 8, nebo 16 GB operační paměti. Multimediálnímu zaměření notebooku odpovídá další výbava v čele s reproduktory s technologií SonicMaster Premium od Bang & Olufsen ICEpower a také externí subwoofer dodávaný v balení.

O uložení dat se starají disky SSD, případně kombinace SSD disků a klasických velkokapacitních disků. Cena modelu N551 začíná v Česku na 24 999 Kč. Ve druhém čtvrtletí roku bude nabídka rozšířena o další konfigurace zahrnující grafické karty Geforce GTX 950M.  Hmotnost notebooků je 2,7 kg a rozměry 382 × 255 × 32,6 mm.

n551-left-back-open30-nahled

Zvuk

Zvuková technologie SonicMaster Premium zahrnující technologii ICEpower od společnosti Bang and Olufsen přináší podle výrobce čistý zvuk i při vysokých úrovních hlasitosti. Technologie SonicMaster Premium využívá kombinaci samostatného výkonného audio zesilovače integrovaného na desce a externího subwooferu s technologií SonicMaster a výkonem 11 W. Výsledkem je plný zvuk s bohatými a hlubokými basy.

Externí subwoofer zvládne oproti ostatním notebookům reprodukovat frekvence o celou oktávu nižší, a to i při vyšší hlasitosti. Basové frekvence jsou směrovány přes subwoofer, zatímco střední a vysoké tóny přehrávají hlavní reproduktory notebooku.

Technologie SonicMaster Premium dále využívá technologii MaxxAudio Master od firmy Waves, která obsahuje profesionální zvukové nástroje včetně čtyřsměrného dynamického řízení, desetipásmového ekvalizéru s několika filtry nebo prostorového vylepšení.

Modely N551 jsou vybaveny 15,6“ IPS displeji a Full HD rozlišením (1920 × 1080 bodů). Obrazovky nabídnou horizontální a vertikální pozorovací úhly až 178 stupňů, vysoký jas a kontrast. Technologie ASUS Splendid automaticky upravuje barevný gamut, teplotu barev a přesnost barevného podání. Na výběr je ze tří předvolených režimů (normální, kino, živé), mimo to je možné nastavit barvy i manuálně. K většímu pohodlí při práci na počítači využívá nová řada N antireflexní LCD panely, které pomáhají snížit únavu očí způsobenou rozptylujícími odrazy světla v jasném prostředí. 

n551-left-open135-top-nahled

Vysoký výkon

Bezproblémové přehrávání multimédií ve vysoké kvalitě vyžaduje vysoký výkon. Ten obstarávají v případě notebooků N551 procesory Intel Core i5 a i7 čtvrté generace. Ve spojení s herními grafickými kartami NVIDIA GeForce řady GTX 800 zajišťují plynulé přehrávání filmů ve vysokém rozlišení a hraní her.

Technologie okamžitého probuzení umožňuje obnovit činnost na notebooku během pouhých dvou sekund. A pokud úroveň nabití baterie klesne pod 5 %, budou data automaticky uložena na pevný disk, takže o svou rozdělanou práci nepřijdete.

Notebook N551 je vybaven multidotykovým touchpadem s podporou gest, který umožňuje přesné ovládání. Většinu dotykových gest systému Windows lze proto provádět i pomocí touchpadu. Ergonomická jednolitá klávesnice s oddělenými klávesami přispívá k pohodlnému psaní. Klávesnice je navíc podsvícená a její jas je možné regulovat, takže můžete pracovat za jakýchkoli světelných podmínek.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení