Menu

Myši a klávesnice Microsoft pro Windows 8

31.07.2012 14:10 | Redakce Chip + Přidat komentář
Myši a klávesnice Microsoft pro Windows 8

Myši a klávesnice Microsoft pro Windows 8 | foto: CHIP

Microsoft představil dvě nové řady příslušenství navrženého pro využití všech nových funkcí Windows 8. Klávesnice a myši Wedge a Sculpt jsou určeny jak pro stolní, tak pro mobilní počítače a obsahují samostatnou myš s technologií snímání Bluetrack a bluetoothovou klávesnici, které nebudou prozatím prodávány v sadě.

 

 

 

Wedge Touch Mouse

Ultrakompaktní myš Microsoft Wedge Touch Mouse je zajímavým doplňkem pro ultrabooky, tablety a další mobilní zařízení. Díky malým rozměrům se vejde do té nejmenší kapsy v kabelce či batohu. Myš Wedge Touch Mouse umožňuje čtyřsměrný pohyb v dokumentech. K počítači se připojuje pomocí Bluetooth a obsahuje snímací senzor BlueTrack. Myš je dále vybavena funkcí „Backpack mode“, která umožňuje myši spát pouze po dobu, po kterou je spárované zařízení vypnuté. Wedge Touch Mouse bude k dispozici v prodeji za odhadovanou maloobchodní cenu 1 790 Kč.

Wedge Mobile Keyboard

Klávesnice Microsoft Wedge Mobile Keyboard je od základů navržena pro využití s tablety. Tomu odpovídá její kompaktní design. Pro pohodlnější práci nabízí klávesnice i přes malé rozměry plnohodnotné rozložení kláves, rychlé klávesové zkratky a funkční tlačítka pro ovládání hlasitosti včetně multimediálního přehrávače. Klávesnice Microsoft Wedge Mobile Keyboard se dodává s pevným pogumovaným krytem, který poslouží jako kryt pro přenášení a zároveň je ochranou proti nevyžádanému zapnutí klávesnice. Je-li uživatel vybaven tabletem s operačním systémem Windows a klávesnicí Microsoft Wedge Mobile Keyboard, může kryt v půli zlomit a využít jej jako praktický stojánek tabletu. Klávesnice se připojuje pomocí Bluetooth a má být v prodeji za 1 990 Kč.

 

Sculpt Touch Mouse

Produktová řada Sculpt je primárně navržena pro použití v kanceláři nebo domácnosti. Myš Sculpt Touch Mouse nabídne elegantní ergonomický design pro praváky i leváky. Bluetoothová myš je vybavena čtyřsměrným rolovacím kolečkem a bude se prodávat za cca 1 290 Kč.

Sculpt Mobile Keyboard

Kompaktní klávesnice Sculpt Mobile Keyboard s ergonomickým „Comfort Curve“ designem nabízí ideální rozměry nejen pro práci v kanceláři nebo domácnosti, ale i na cestách. Díky „Comfort Curve“ zakřivenému designu má uživatel dlaně i zápěstí v přirozené ergonomické pozici při psaní na klávesnici. Klávesnice je vybavena technologií úsporného režimu, který vypne klávesnice po určité době neaktivity. Uživatel zařízení opět zapne stiskem libovolného tlačítka. Bude se prodávat pravděpodobně za 1 290 Kč.

 

Microsoft Touch Mouse s novými gesty pro Windows 8

V souvislosti se zcela novým uživatelským prostředím ve Windows 8 nabídne Microsoft skrze softwarovou aktualizaci novou sadu gest pro dříve uvedený model Microsoft Touch Mouse. Pohyb jedním prstem znamená posun obsahu na obrazovce ze strany na stranu, případně nahoru, dolů a zpět. Gesta dvěma prsty umožní správu otevřených oken (aplikací) a jejich přepínání, použití tří prstů zahájí zoom a palcem lze přepínat spuštěné aplikace.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení