Tip: Konec otravných upozornění na restart
Většina aktualizací operačního systému Windows 11 se instaluje na pozadí a poznáte je pouze…
Na co si dát pozor při nákupu starších iPhonů | foto: CHIP
S blížícím se příchodem šesté generace telefonů iPhone na náš trh se mnoho majitelů začíná zbavovat starších modelů 4, 4S, 5 a 5S. Na co si dát při nákupu telefonů od Applu z druhé ruky pozor?
To zjišťovala společnost Indaput, která je autorizovaným servisem pro Apple iPhone a iPad. Její technici sestavili seznam pěti nejčastějších závad, se kterými se setkávají při opravách posledních řad iPhonů. Kromě rozbitých displejů zaviněných neopatrným zacházením ze strany uživatelů se bohužel opakují i další poruchy, které má na svědomí konstrukce telefonů.
Nabíjecí konektor a flex kabel – V tomto případě se jedná o spodní část telefonu, tedy o nabíjecí konektor, jack na sluchátka a mikrofon. „Problém bývá v tom, že lidé často špatně připojují nabíjecí kabel, poškodí konektory uvnitř, a ty se musí vyměnit. Proto vždy radíme zastrčit konektor opatrně a rovně a nevylamovat ho při odpojování. Škodu může napáchat také prach a nepořádek,“ varuje Harmáček. Závada se v případě zanesení nečistotami řeší vyčištěním celé spodní části iPhonu. Pokud je poškozený nebo vadný hardware, je potřeba spodní část telefonu vyměnit.
Tlačítko Domů – Velký problém u čtvrté řady iPhonů. Tlačítko se tzv. vymačkávalo. Přijímač se propadl, uhnul a nepřijímal impuls. Na vině byla vada materiálu, který byl buď příliš tvrdý, nebo naopak měkký. Problém se většinou objevil až po nějaké době, třeba po roce. U novějších modelů už má tlačítko Home jinou konstrukci a při jeho opravě není potřeba rozebírat celý mobil, což opravářům trvá někdy i tři čtvrtě hodiny. „U nových modelů už je tlačítko nalepené zespodu na skle, odlišná konstrukce problém s vymačkáváním do značné míry vyřešila,“ chválí Harmáček.
Audioobvod – Postranní tlačítka hlasitosti, přepínač na vibraci a jack na sluchátka jsou spojeny do jednoho obvodu a společně zapojeny do základní desky. U modelu iPhone 4 se často stávalo, že přestal fungovat boční vibrační přepínač. V těchto případech se musí vyměnit kompletně celý obvod. Ten je špatně ukotven na tenkém plíšku a u spoje pak dochází k lámání. „V případě iPhone 4S už se to vyřešilo. Výrobce použil tvrdší plechy a problémy zmizely. Apple se poučil, což je u verzí S pravidlem. Právě „S“ modely bývají hardwarově lépe vyladěné,“ vysvětluje Harmáček.
Zapínací tlačítko – Řadu uživatelů iPhonů zlobí nenápadné horní tlačítko. Problém je v materiálu a ve flexovém kabelu, a to v tom lepším případě. Na vině může být totiž také základní deska, která se musí vyměnit zároveň s baterií. „Vždycky zvlášť vyzkoušíme tlačítka i flex kabel. Povolí se pár šroubků, vycvakne se konektor a zjistíme, zda tlačítka s flexem fungují správně. Když se problém týká jen tlačítek, prostě je vyměníme včetně souvisejících dílů. Pokud se oprava týká přístroje v záruce, posíláme mobil rovnou do Applu,“ vysvětluje majitel servisu Indaput.
Většina aktualizací operačního systému Windows 11 se instaluje na pozadí a poznáte je pouze…
Rozšířené možnosti spouštění Windows, včetně nouzového režimu, jsou skvělým pomocníkem při…
Mnoho webových služeb vyžaduje pro to, abyste je mohli naplno využívat, registraci. Čím…
Jednou z novinek obsažených v systému Windows 11 22H2 je možnost lépe si přizpůsobit nabídku…
Miliardový čínský obr, Alibaba, plánuje restrukturalizaci. Rozhodnutí přichází v době, kdy…
Podobně jako i jiní poskytovatelé služeb, také herní gigant Steam ohlásil ukončení podpory…
Security Copilot je název nového bezpečnostního asistenta podobného ChatGPT, který využívá…
Téma ChatGPT rezonuje technologickým světem. Nyní byla v App Store zveřejněna aplikace,…