Menu

Na jaké herní novinky se těšit v roce 2023? Nový PlayStation 5 Slim a oznámení GTA 6

29.12.2022 19:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Na jaké herní novinky se těšit v roce 2023? Nový PlayStation 5 Slim a oznámení GTA 6

Na jaké herní novinky se těšit v roce 2023? Nový PlayStation 5 Slim a oznámení GTA 6 | foto: Rockstar Games / GTA 5 press kit

Příští rok bude přínosný také pro fanoušky videoher. Spekulace o tom, jakých nových her se dočkáme a která oznámení budou patřit k těm největším, jedou naplno. V roce 2023 očekáváme plno nových her, nezůstane ale jenom u toho.

Nová konzole PlayStation

Rok 2023 bude zřejmě rokem, kdy dojde k osvěžení portfolia poslední generace konzolí PlayStation. Aktuální situace je taková, že máme původní verzi (digitální a diskovou) a pak dvě až tři revize, které ale nepřináší nic velkého navíc.

V příštím roce bychom se tak mohli dočkat očekávaného tenčího provedení PlayStation 5 Slim (zatím neoficiální název) a také Blu-ray mechaniky, kterou si lze ke konzoli dokoupit a používat ji externě, ergo mimo tělo konzole. PlayStation 5 Pro v příštím roce neočekáváme, spíše až o rok později.

| Zdroj: PSReady / YouTube

Vydání nových her

V roce nadcházejícím se můžeme těšit na opravdu zajímavé titul snad jakéhokoliv žánru. Zkraje roku nás potěší očekávané fantasy Forespoken a remake Dead Space, ale také střílečka Atomic Heart, VR titul Horizon Call of the Mountain či harrypotterovské RPG Hogwarts Legacy.

Tím ale samozřejmě nekončíme. V průběhu roku dorazí ještě česká gangsterka Crime Boss: Rockay City, Deliver Us Mars, Star Wars Jedi: Survivor, Dead Island 2, nový díl The Legend of Zelda s podtitulem Tears of the Kingdom nebo taktéž velmi očekávané Diablo IV.

Oznámení GTA 6

Jednu hru jsme v předchozí kapitole zcela schválně nezmínili. Dokonce si troufáme říci „matku všech her“. S jistotou totiž příští rok nevyjde, rádi bychom se však dočkali oficiálního oznámení s trailerem. Řeč je pochopitelně o Grand Theft Auto VI, neboli GTA 6.

Pokud k oznámení nového GTAčka dojde, půjde jednoznačně o herní událost roku. Podle serveru Insider Gaming vyjde GTA 6 na pomezí let 2024 a 2025, příští rok 2023 se tak jeví jako ideální rok pro oznámení takového mega-titulu.

Ohledně GTA 6 již uniklo poměrně dost materiálu, k vidění byla hra v rozpracované formě a dozvěděli jsme se také, že příběh by se měl točit kolem dvou zlodějíčků, muže a ženy.

Zdroj: Autorský text, Insider Gaming

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení