Menu

Na jednoho uživatele připadá průměrně 2,9 zařízení

21.03.2013 13:05 | Redakce Chip + Přidat komentář
Na jednoho uživatele připadá průměrně 2,9 zařízení

Na jednoho uživatele připadá průměrně 2,9 zařízení | foto: CHIP

Milovníci techniky nemohou bez svých přístrojů být. Alespoň to vyplývá z průzkumu společnosti Sophos. Na jednoho uživatele podle něj připadá průměrně 2,9 zařízení.

Průzkum probíhal na informačním portále Naked Security, který Sophos provozuje, mezi více než 2200 uživateli z celého světa. Čtenáři odpovídali na to, kolik zařízení běžně užívají a jaký mají operační systém.

Inspirací pro průzkum byl spoluzakladatel Applu Steve Wozniak. Ten loni zveřejnil obsah svého cestovního batohu. Z průzkumu Sophosu vyšel „vítězně“ respondent, který současně používá 12 různých zařízení.

Výsledky průzkumu:

Zařízení používaná v různých zemích

Z 2226 respondentů (z Austrálie, Kanady, Německa, USA a Velké Británie) využívají nejvíce zařízení Němci (3,1 zařízení na uživatele). Nejčastěji používají laptopy, zatímco Američané, Australané, Britové a Kanaďané nejvíce používají smartphony.

Nejpopulárnější typy zařízení

Nejpopulárnějším zařízením je mezi respondenty průzkumu smartphone (85 %), nejméně populární je elektronická čtečka knih (29 %).

Nejpopulárnější operační systémy pro smartphony

Android od Googlu v průzkumu těsně předstihl iOS od Applu (40,9 % vs. 40,5 %), na třetím místě skončil operačním systém Blackberry a ještě daleko za ním systém Windows.

Pokud vezmeme v potaz nejčastěji používané operační systémy v laptopech, s přehledem vede Windows (49 %), o polovinu méně uživatelů používá Mac (22 %) a Linux pouze 8 % uživatelů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení