Menu

Na obzoru je změna ve WhatsApp: důležitá funkce zálohování by brzy mohla být zpoplatněna

01.02.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Na obzoru je změna ve WhatsApp: důležitá funkce zálohování by brzy mohla být zpoplatněna

Na obzoru je změna ve WhatsApp: důležitá funkce zálohování by brzy mohla být zpoplatněna | foto: iGlobalWeb/Pixabay

Uživatelé komunikátoru WhatsApp by se mohli dočkat výrazné změny. Podle náznaků z aktuální beta verze komunikátoru by Google do budoucna mohl omezit bezplatné používání Disku Google pro zálohování obsahu komunikátoru. Za uchování rozsáhlejší historie chatu by si pak uživatelé museli připlatit.

Kdo je zvyklý zálohovat historii chatu na WhatsApp, až doposud mohl využívat neomezenou kapacitu Disku Google. Limit 15 GB bezplatného úložiště se zde neaplikuje. To by se ale brzy mohlo změnit. Náznaky objevil blog WABetaInfo, který prozkoumal aktuální beta verzi komunikátoru pro Android a informuje o tom ve svém příspěvku "Google will offer a limited plan for WhatsApp backups".

V obsahu zdrojového kódu testovací verze jsou zcela jasné náznaky, že Google už nechce neomezené úložiště pro zálohy nabízet. Znamená to, že zálohy aplikace WhatsApp se budou započítávat do dostupné kapacity úložiště na Disku. V případě většího objemu záloh by uživatelé buď museli staré zálohy vymazat, nebo si za poplatek dokoupit další kapacitu úložiště.

WhatsApp: rozsáhlejší zálohy na Disk Google mohou být brzy zpoplatněny

wabackuppaid

Uživatelé komunikátoru WhatsApp by brzy mohli být vyzváni, aby za větší kapacity svých záloh na disku Google zaplatili. | Zdroj: Dimitri Karastelev/Unsplash

Podle zdrojového kódu uživatelé WhatsAppu obdrží oznámení, když se kapacita cloudového úložiště bude blížit svému limitu nebo když už bude zcela zaplněna. Uživatelé by poté museli buď uvolnit kapacitu odstraněním starých záloh, nebo zakoupit nové úložiště.

Tento krok Googlu by ani nepřekvapil. Není to tak dávno, kdy zrušil neomezené úložiště pro svou službu Fotky Google. Kdy a zda vůbec Google limit pro zálohování chatu na Disku Google uživatelům WhatsAppu zavede, není zatím jasné. Zdrojový kód beta verze komunikátoru ale naznačuje, že změna na sebe nenechá dlouho čekat.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Ale houby

  Reakce na Jozef: Ty v tom trochu plaveš viď? Nikdo běžný gmail zpoplatnit nechce. Jde o gmail na vlastní doméně…
  Konkrétně tohle: https://support.google.com/…swer/2855120

  Reagovat na komentář

  Reakce na Andy: Dík za upozornění – snad už ok

  Reagovat na komentář

  WhatsUP ?!?!?!

  Samotny nadpis mi tak udrel do oci, ze som si ich skoro musel vytahovat z lebky. Ten X-krat skomoleny nazov komunikatoru autor clanku mysli vazne?? Je to „WhatsApp“ (napovie aj prvy obrazok v clanku), ziadne „WhatsUp“ ani „WhatApp“. Od redaktora CHIPu by som taketo hrdubky necakal ani v najhorsom sne. Prosim, opravte si to, v nadpise aj v texte.

  Reagovat na komentář

  Hmm

  Ahoj. Vše zpoplatní i vzduch za pár let. Nejdřív chtějí v červenci 2022 Gmail email atd… Pak i Instagram a teď i WhatsAppu zálohu. To jsou ale zmr** vždyť do hrobu si nevezme nikdo ani korunu tak proč tohle. Bohatý chtějí více. Ty vydělají i na C19. Jako i politici co nedělají nic a zvyšují jim platy a nám co chodíme do práce nezvyšují platy ale nájmy a jídlo to jo. Ahoj

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení