Menu

Nahrávání 3D zvuku ušima

24.04.2017 16:18 | Josef Mika + Přidat komentář
Nahrávání 3D zvuku ušima

Nahrávání 3D zvuku ušima | foto: CHIP

Ambeo Smart Headset od Sennheiseru umí nahrávat zvuk binaurálně, neboli přesně tak, jak ho zrovna slyšíte oběma ušima.

Sennheiseru se povedlo vytvořit první kompaktní mobilní sluchátka s možností nahrávání "binuarálního” zvuku. Sluchátka byla poprvé představena už na lednovém veletrhu CES v Las Vegas, ale do prodeje se dostanou až nyní. Ambeo Smart Headset zachycuje dokonalý 3D zvuk s jednoduchostí mobilního zařízení. Binaurální zvukové nahrávky umístí posluchače do zvukové scény – tím, že přehrávají směry zvuků a přirozené prostorové charakteristiky místa.

Sennheiser při tvorbě těchto vyjímečných sluchátek spolupracoval s výrobcem profesionálních audio zařízení Apogee. Detailní a realistické nahrávání zabezpečují dva všesměrové mikrofony integrované do ušních sluchátek, které pracují společně se špičkovým A / D převodníkem a mikrofonním předzesilovačem od společnosti Apogee. Výrobce ve skluchátkách take využívá technologii SoftLimit od Apolge. Ta automaticky optimalizuje úrovně záznamu, takže nedochází ke zkreslení.

Dva mikrofony zvládnou zachytití jemné rozdíly v časování a hlasitosti, které přicházejí jako zvuky z různých směrů do každého ucha. Při přehrávání na sluchátkách je výsledkem skutečně realistický zvukový zážitek. Umístí posluchače do přesného, originálního zvukového pole, ať už nahrávka proběhla v deštném pralese nebo v rušném velkoměstě.

Takové mobilní binaurální nahrávání se hodí především při pořizování autentických videonahrávek, protože divák pak dostává nejen video, ale I věrný třidimenzionální zvuk, který je důležitý pro vnímání celého záběru.

Headset nabízí také všestrannou všestrannost díky vestavěnému mikrofonu pro telefonní hovory a hlasové ovládání.

Ambeo zatím jen pro Lightning konektor

Ambeo Smart Headset je určen pro zařízení Aple iOS s konektorem Lightning, tedy pro iPhone 5 a novější. Nahrávání pomocí Ambeo Smart Headset je jednoduché díky bezproblémovému začlenění do standardní aplikace fotoaparátu systému iOs, což umožní nahrávat a ukládat binaurální zvuk společně s videem. Po zachycení lze 3D zvukové soubory poslouchat prostřednictvím libovolných stereofonních sluchátek.

Ambeo Smart Headset bude zatím k dispozici pouze pro zařízení Apple iOS s konektorem Lightning. Verze pro zařízení Android je plánována v průběhu letošního roku. Cena ještě nebyla stanovena. Podrobný test sluchátek najdete v dalším vydání Chipu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení