Menu

Napadeno 300 tisíc zařízení s Androidem

14.11.2016 18:46 | Karel Kovar + Přidat komentář
Napadeno 300 tisíc zařízení s Androidem

Napadeno 300 tisíc zařízení s Androidem | foto: CHIP

Nový typ útoku využívající zranitelnost prohlížeče Chrome napadl přes 300 tisíc zařízení s OS Chrome. Prozradíme vám podrobnosti!

Bezpečnostní experti ze společnosti Kaspersky objevili nepříjemnou zranitelnost v prohlížeči Chrome. Ta umožňuje automatické stažení a instalaci aplikace (APK souboru) do telefonu bez nutnosti jakéhokoli schválení. V praxi se tak může snadno stát, že si prostřednictvím prohlížeče zobrazíte stránku s infikovaným banerem, který vám do telefonu propašuje podvodnou bankovní aplikaci (a originální smaže). V Rusku už bylo tímto způsobem infikováno více než 300 tisíc zařízení s Androidem a je jen otázkou času, než se podobné útoky objeví i v Evropě.

Podle dostupných informací už ale Google o problému ví a záplata této chyby by měla brzy dostupná. Další podrobnosti najdete na serveru TheHacerNews na http://thehackernews.com/2016/11/chrome-android-virus.html

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení