Menu

Narovnejte horizont nebo stromy

22.06.2018 16:23 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Narovnejte horizont nebo stromy

Narovnejte horizont nebo stromy | foto: CHIP

Ne vždy se vám podaří vyfotografovat snímek tak, jak jste si představovali, a až následně zjistíte, že horizont není vodorovný, nebo je naopak příliš vidět, že stromy, sloupy nebo budovy nejsou na snímku kolmé.

A to je ve většině případů rušivé. Pokud to zjistíte hned po stisku spouště, můžete se do fotografování pustit znovu a na displeji fotoaparátu nebo smartphonu si pro jistotu zobrazit mřížku, případně dělicí čáry. Pokud nemůžete snímek znovu pořídit, využijte možností grafického editoru. V programu Zoner Photo Studio X můžete linie velmi snadno narovnat v modulu »Vyvolat«. Na liště nástrojů najdete ikonu dvou čar »Srovnání linií«, nebo stačí stisknout klávesu [K]. Následně se na obrázku zobrazí mřížka, podle které můžete obrázek zarovnávat. Myší následně přejeďte po linii, která by měla být ve výsledku vodorovná nebo kolmá. Stačí myš pustit a linie se srovnají. Linií můžete dokonce označit víc. 

linie-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení