Menu

Nástupce reprosoustav oceněných EISA

25.07.2018 15:16 | Milan Loucký + Přidat komentář
Nástupce reprosoustav oceněných EISA

Nástupce reprosoustav oceněných EISA | foto: CHIP

Na náš trh přicházejí reproduktorové sestavy ELAC Debut 2.0., jejichž předchozí generace získala evropské novinářské ocenění v oblasti audiovizuální techniky – EISA.

Reprosoustavy ELAC Debut 2.0 pocházejí z dílny jednoho z nejuznávanějších výrobců, a kromě oceňovaného zvukového podání se vyznačují vynikajícím dílenským zpracováním a atraktivní cenou.

Tato sada, která osloví české zákazníky vynikajícím oceňovaným zvukem a také velmi atraktivní cenou, umožňuje vytvořit podle potřeb a možností zvukovou kulisu od stereo sestavy až po mnohokanálové osazení domácího kina. Tato nová řada zahrnuje třípásmové sloupové a dvoupásmové policové, efektové (určené pro montáž na zeď) a centrální reproduktory, které lze doplnit stejně designovanými subwoofery řady Debut. Všechny uvedené modely vyjma subwooferu a efektové sady jsou k dostání ve dvou provedeních s basovými reproduktory ve dvou různých průměrech 133 mm a 162 mm, přičemž druhý poskytuje ještě lepší zvukové vlastnosti. Zajímavým doplňkem je dvoupásmová soustava pro 3D prostorové ozvučení.

Předchozí generace reprosoustav ELAC Debut, konkrétně sloupový model F6, získal v sezóně 2016 až 2017 novinářské ocenění EISA v kategorii „evropské reproduktory roku“. Nová řada byla s přihlédnutím na oceňované vlastnosti přepracována, dále vylepšena a laděna světově uznávaným zvukovým expertem Andrew Jonesem, jenž stojí za zvukovými vlastnostmi všech reprosoustav ELAC navržených v Americe.

Základem celé rodiny Debut 2.0 je skříň z dřevovláknitých MDF desek s luxusní vinylovou úpravou a vnitřním vyztužením. To zajišťuje vysokou tuhost a pevnost a snižuje nebezpečí vzniku nežádoucích vibrací.

Nový výškový i basový reproduktor

Do nové řady ELAC Debut 2.0 byly vestavěny drivery s hedvábnou membránou a schopností vyzařovat zvuk až do frekvence 35 kHz do většího prostoru, než je běžné. Tím se zlepšilo celkové podání výšek a také zvětšila plocha ideálního poslechového místa, což je mimořádně praktické při poslechu více lidmi nebo v režimu domácího kina. Nový tweeter je pro eliminaci tříštění zvukových vln zapuštěn uvnitř boxu do speciálního zvukovodu.

Prezentaci středního pásma a hlubokých tónů má na starosti inovovaný reproduktor z tkaného aramidu, který poskytuje vyšší tuhost a tlumení dozvuků, než může nabídnout jakýkoli polypropylen nebo papír. Díky této konstrukci s novým tvarem kuželové membrány bylo dosaženo jasnější a přesnější reprodukce basového základu hudby.

Optimalizované centrální jednotky

Centrální reproduktor je nejdůležitějším zvukovým článkem reprodukčního systému vícekanálového domácího kina, protože právě tudy je k posluchačům směrováno největší množství zvuku. Právě na něm tedy závisí srozumitelnost dialogů. V nových centrálních jednotkách ELAC Debut 2.0 je osazen jeden výškový a dva středobasové reproduktory současně se dvěma předními vývody basreflexu. Zároveň byla optimalizována citlivost a impedance tak, aby byla posílena dynamika zvuku i při použití levnějších, méně výkonných zařízení, která zásobují reproduktory signálem, jako jsou AV receivery.

Kompletní sada ELAC Debut 2.0 je nyní k dostání u autorizovaných prodejců distributora BaSys. Regálová reprosoustava ELAC Debut 2.0 je na trhu za cenu 4000 Kč, respektive 4500 Kč za jeden kus (menší a větší průměr basového reproduktoru), odpovídající sloupová sada za cenu 9500 Kč a 12 000 Kč za kus, centrální reproduktor za 6500 Kč, respektive 9000 Kč a efektová sada určená pro montáž na zeď za 4000 Kč za kus.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení