Tip pro Windows 10: pozdržené vypnutí počítače
Možná se vám už také stalo, že jste kliknuli na tlačítko pro vypnutí počítače, ale hned jste…
Neaktualizované aplikace představují bezpečnostní riziko | foto: CHIP
GFI Software: až 83 % českých podniků registruje problémy v důsledku nesprávně prováděných softwarových aktualizací.
Společnost GFI Software oznámila, že podle jejího lokálního průzkumu provedeného v březnu 2013 mezi prodejními partnery společnosti GFI Česká republika a Slovensko až 83 % českých podnikových zákazníků mívá problémy v důsledku nesprávně prováděných softwarových aktualizací. Je to zjištění znepokojivé zejména ve světle zprávy National Vulnerability Database (NVD), která v roce 2013 zjistila 4 794 nových bezpečnostních zranitelností, což je nejvyšší počet za posledních 5 let.
Na základě průzkumu bylo zjištěno, že 28,5 % českých podniků mívá kvůli nedostatečně prováděným softwarovým aktualizacím problémy pravidelně, 54,8 % registruje problémy ojediněle a jen 17,7 % nemívá problémy vůbec. Hlavními důvody nesprávně prováděného patch managementu je nízké povědomí o celé problematice (59,5 %), obavy z toho, že po aktualizaci nebude něco fungovat (38,7 % respondentů), a názory managementu, že softwarové aktualizace jsou pro podnik nevýznamné (25 %). K udržení softwaru v aktualizovaném stavu používá 81,5 % podniků službu Windows Update, 67,2 % služby WSUS (Windows Server Update Services) a jen 29,1 % respondentů využívá specializovaných nástrojů jako GFI MAX RemoteManagament, GFI LanGuard či VIPRE Business Premium.
Podle zmíněné zprávy National Vulnerability Database došlo v roce 2013 v porovnání s rokem 2012 k více než 10% nárůstu počtu zranitelností. Více než jedna třetina těchto zranitelností byla klasifikována jako „velmi závažná“, to znamená s vysokým rizikem pro napadené systémy. V roce 2013 ohlásilo zranitelnost celkem 760 softwarových výrobců, z toho 10 největších výrobců 50 % všech zranitelností (41 % o rok dříve). Mezi výrobci s nejvíce ohlášenými zranitelnostmi za rok 2013 jsou Oracle, Cisco, Microsoft, IBM, Apple, Google, Mozilla, a Adobe. Nejvýznamnějším zdrojem zranitelností zůstávají aplikace třetích stran.
Možná se vám už také stalo, že jste kliknuli na tlačítko pro vypnutí počítače, ale hned jste…
Funkci »Microsoft Print to PDF«, která umožňuje prakticky z jakékoli aplikace s podporou…
Nástroj DISM (Deployment Image Servicing and Management) z výbavy Windows 10 lze použít k…
Držení smartphonu v jedné ruce a přibližování či oddalování zobrazení v Mapách Google může…