Menu

Nebezpečný scam pro prohlížeč Edge

16.12.2016 19:18 | Karel Kovar + Přidat komentář
Nebezpečný scam pro prohlížeč Edge

Nebezpečný scam pro prohlížeč Edge | foto: CHIP

Uživatelé prohlížeče  Microsoft Edge jsou v posledních dnech cílem nebezpečného scamu, který je může připravit o nemalé částky. 

Ve srovnání se svým předchůdcem Internet Explorerem je Edge (implicitní prohlížeč pro Windows 10) už poměrně dobře zabezpečen. I přesto existují metody, kterými se hackeři snaží jeho uživatele podvést. Mezi ty nejnovější patří trik, při kterém útočníci zneužívají bezpečnostní mechanismus prohlížeče – SmartScreen.

Technologie SmartScreen má uživatele prohlížeče chránit právě před potenciálně nebezpečnými weby – pokud web shledá jako závadný, zobrazí na obrazovce varování. A právě tento mechanismus zneužívají neznámí hackeři. Dokáží totiž toto varování podvrhnout a následně zobrazit vlastní varování, kde jsou jimi vytvořené instrukce, jak dále postupovat. Jejich součástí jsou obvykle kontaktní údaje na (podvodnou) zákaznickou podporu. Pokud na dané číslo uživatel zavolá, výsledkem je pouze vysoký účet za telefon. 

Další podrobnosti najdete na https://hotforsecurity.bitdefender.com/blog/scammers-can-trick-microsoft-edge-into-displaying-fake-security-warnings-17315.html

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení