Menu

Nejlehčí odolný Toughbook pro manažery na cestách

30.09.2014 12:51 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nejlehčí odolný Toughbook pro manažery na cestách

Nejlehčí odolný Toughbook pro manažery na cestách | foto: CHIP

Nejlehčí notebook kategorie Business Ruggedized na trhu se 14palcovým displejem nabízí 14 hodin provozu na baterii. Váží jen 1,26 kg.

15399650765-ce65f623bd-k-nahled

Společnost Panasonic představila odolný notebook kategorie Business Ruggedized pro manažery na cestách. Panasonic Toughbook CF-LX3 je velký notebook se 14palcovým displejem a 14hodinovou výdrží baterie, který se i jako nejlehčí notebook na trhu (1,26 kg) může pochlubit odolností řady Toughbook.

Díky využitelnosti, mobilitě a odolnosti u horní hranice své třídy je Toughbook CF-LX3 vhodným nástrojem pro manažery v pohybu, kteří potřebují výkon stolního počítače pro práci mimo kancelář. Velký 14palcový displej je zabudován do kompaktního těla. K pohodlné práci přispívá také klávesnice s roztečí tlačítek 19 mm s prolisem ve tvaru listu.

Pro manažery pohybující se na mnoha různých místech je velmi důležitým aspektem univerzální možnost připojení k jakémukoliv kancelářskému perifernímu zařízení. Navzdory své velikosti je Toughbook CF-LX3 vybaven všemi rozhraními pro kancelářské potřeby včetně standardního připojení LAN, konektorů VGA a HDMI pro datové projektory, tiskárny a monitory, a samozřejmě také porty USB 3.0 a 2.0 a slotem na SD kartu. Rychlý přenos dat zajišťuje Wireless LAN a/b/g/n (až 300 Mbit) a Bluetooth v4.0.

15212995540-2c672a469a-k-nahled

Nový notebook v sobě skrývá Windows 8.1 Pro 64-bit (z Windows 8.1 Pro lze přeinstalovat na Windows 7 Professional), výkonný procesor Intel Core i5–4310U vPro (mezipaměť 3 MB, 2,0 až 3,0 GHz s Intel Turbo Boost Technology) a grafickou kartu Intel HD 4400 s podporou DirectX 11, která na cestách zvládne i ty nejnáročnější kancelářské aplikace. Technické vybavení doplňují 4 GB operační paměti (volitelně 8 GB) a úložiště SSD s kapacitou 128 GB.

15213057568-c6ad8031d5-k-nahled

Toughbook CF-LX3 nabízí 14hodinovu výdrž baterie. Navíc se umí rychle dobít  - za pouhé 3 hodiny. Pro ty, kdo potřebují, aby zařízení běželo 24 hodin denně, je zde možnost snadné a rychlé výměny baterií uživatelem.  Kontakt se zákazníky nebo s kanceláří pomůže udržet webová kamera s Full HD rozlišením (max. 1920×1080 pixelů) a dva zabudované mikrofony s filtrací hluku a vysoce kvalitním příjmem.

Toughbook CF-LX3 vychází z osvědčené řady zařízení Panasonic s odolnou a ergonomickou konstrukcí. Tento notebook třídy Business Ruggedized si zachovává vysokou odolnost při mimořádně nízké hmotnosti. Tělo je vyrobeno ze speciální magnéziové slitiny zpevněné zvlněnými žebry, která snese i pád ze stolu (76 cm). Toughbook CF-LX3 je doprovázen celým ekosystémem příslušenství, které snadno dokáže proměnit notebook v regulérní stolní počítač pro použití v kanceláři. Duální dokovací stanice USB 3.0 představuje univerzální rozšiřující řešení pro notebooky s operačním systémem Windows v jediném konektoru USB. Monitory, tiskárny, sítě, klávesnice, myši – to vše je okamžitě dostupné díky podpoře technologie Plug and Play v této univerzální dokovací stanici. Konektor USB „Always On“ zajišťuje nepřetržité napájení jakéhokoliv připojeného zařízení, i když je notebook odpojen od elektrické sítě (například tak lze dobíjet chytré telefony nebo tablety).

Toughbook CF-LX3 je již nyní v prodeji za cenu 1864 € bez DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení