Menu

Největší podvodná kampaň těžící kryptoměny

27.02.2018 11:00 | Milan Loucký + Přidat komentář
Největší podvodná kampaň těžící kryptoměny

Největší podvodná kampaň těžící kryptoměny | foto: CHIP

Výzkumný tým společnosti Check Point odhalil jednu z vůbec největších podvodných kampaní těžících kryptoměny.

Útočník, pravděpodobně čínského původu, provozoval malware XMRig na mnoha verzích systému Windows a doposud takto získal víc než zři milionů dolarů v kryptoměně Monero. Navíc nyní obrátil svou pozornost k ještě mnohem silnějším zdrojům – serverům Jenkins CI.

Jenkins je nejpopulárnější open source automatizační server současnosti a používají ho DevOps týmy po celém světě, počet uživatelů se odhaduje na jeden milion. Ale kvůli jeho značnému výkonu a častému hostování na velkých serverech je to také hlavní cíl pro útoky těžící kryptoměny.

„Společnosti investují mnoho úsilí a peněz do vytvoření výkonných serverů, které podporují kritické podnikové operace. Ale jak jsme už dříve viděli, vzhledem k ziskovosti kryptoměn jsou nyní tyto výpočetní zdroje cílem kyberpodvodníků. Podobně jako RubyMiner může i JenkinsMiner výrazně ovlivnit servery, což způsobí zpomalení a dokonce může vést k DoS útoku, což by mohlo být nebezpečné pro stroje i celou organizaci,“ komentuje Petr Kadrmas, Secuity Engineer Eastern Europe ve společnosti Check Point.

Navzdory poklesu hodnoty některých kryptoměn jsou stále cenným aktivem, dost cenné na to, aby kyberpodvodníci hledali nové způsoby těžby.

Technologie Check Point IPS a Anti-Bot tuto kampaň úspěšně blokují a monitorují i případné další varianty.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení