Menu

Nejzajímavější aplikace na dovolenou: navigace, překladač a pohlednice v mobilu

16.06.2022 19:05 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Nejzajímavější aplikace na dovolenou: navigace, překladač a pohlednice v mobilu

Nejzajímavější aplikace na dovolenou: navigace, překladač a pohlednice v mobilu | foto: Bruno Gomiero / Unsplash

S pozvolným startem léta se roztáčí také každoročně očekávaný maraton dovolených. Ať už vyrazíte na dovolenou po vinných sklípcích jižní Moravy, anebo se proletíte k moři, určitě byste na cestu měli připravit svůj telefon. Jaké aplikace by vám před cestou na dovolenou neměly chybět?

Navigace a mapy

Pokud cestujete autem, budete potřebovat kvalitní navigaci. Takovou, která s vámi dobře naplánuje nejkratší trasu, třeba i vyřeší dálniční poplatky, ale co hlavně – upozorní na nečekané události na silnici. Samozřejmě, že můžete použít předinstalované Google Mapy nebo Apple Mapy, většina ostřílených řidičů by vám však doporučila aplikaci Waze. Umožňuje totiž upozornit ostatní řidiče na nehodu, kolonu, ale třeba i “tajnou” policejní hlídku.

Pro pohyb po cílové destinaci lze jednoznačně doporučit již zmíněnou nativní aplikaci map, případně ale také appky na hodnocení typu Foursquare, Yelp či Trip Advisor. A pokud vyrážíte na kola po Česku, určitě si stáhněte Mapy.cz. Jejich síť cyklostezek je na území ČR zdaleka nejlepší.

Překladač, abyste si rozuměli

Zřejmě nevybíráte dovolenou pouze podle toho, jestli umíte tamní jazyk, či nikoliv. A i kdybyste uměli jazyků hned několik, každému se může stát, že mu vypadne slovíčko nebo příhodná fráze. Pro takové účely jsou tu překladače. Jeden z těch nejpoužívanějších – Google Překladač – představovat asi nemusíme. Jeho výhoda spočívá především ve funkcích překladu z fotky, ale také ze zvuku. Pro překlad souvislých vět, například pro řešení problémů u lokální policie (každému se to aspoň jednou stalo), se hodí sofistikovanější program jménem DeepL.

Jak s penězi?

Jaké aplikace na dovolené používáte vy? | Zdroj: Mariano Nocetti / Unsplash

Jaké aplikace na dovolené používáte vy? | Zdroj: Mariano Nocetti / Unsplash

Pokud potřebujete směnit peníze jednoduše v mobilu, za relativně výhodný kurz a nechcete se zdržovat se směnárnami, vyzkoušejte službu Revolut. Po založení účtu vám dorazí fyzická platební karta, do appky v mobilu si pak nahrajete peníze (třeba z vašeho bankovního účtu) a jen na pár kliknutí je tam můžete směnit za téměř jakoukoliv měnu (dokonce i kryptoměny). Platit pak můžete bezkontaktně kartou či mobilem, anebo si prostředky vybrat z bankomatu v cílové destinaci bez poplatků za převod.

Pohlednice přes telefon

Jindy nenáviděná Česká pošta nabízí vcelku unikátní aplikaci pro váš smartphone. Jmenuje se Pohlednice online a nabízí možnost navrhnout vlastní pohlednici na displeji telefonu (nebo i počítače a tabletu), rovnou ji zaplatit a poslat odkudkoliv na světě na zadanou adresu.

Zdroj: Autorský text

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Pěkná propaganda Revolutu...

    …který si za směnu peněz o víkendu účtuje extra poplatky, ale to už se v článku nedočteme, stejně tak o svévolně zablokovaných účtech, kdy se lidi z různých důvodů nemůžou dostat ke svým penězům…

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení