Menu

Nejzajímavější novinky na Netflixu: animovaný sci-fi klenot a příběh šíleného inseminátora

21.05.2022 07:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Nejzajímavější novinky na Netflixu: animovaný sci-fi klenot a příběh šíleného inseminátora

Nejzajímavější novinky na Netflixu: animovaný sci-fi klenot a příběh šíleného inseminátora | foto: Netflix / Love Death and Robots

Měsíc květen nebývá na filmové ani seriálové premiéry kdovíjak plodný. Alespoň částečnou útěchou je streamovací služba Netflix, která v první polovině května spustila hned několik opravdu lákavých novinek a premiér. Které jsou ty nejzajímavější?

Měsíc květen nebývá na filmové ani seriálové premiéry kdovíjak plodný. Alespoň částečnou útěchou je streamovací služba Netflix, která v první polovině května spustila hned několik opravdu lákavých novinek a premiér. Které jsou ty nejzajímavější?

Neviditelný / The Invisible Man

Trailer na film Neviditelný | Zdroj: Totalfilm.cz, YouTube kanál

Neviditelný je hororové sci-fi z roku 2020 režírované Leigh Whannellem, kterého mohou fanoušci děsivých příběhů znát jako scénáristu filmů Jamese Wana, například Insidious nebo Saw. Jde klasický příběh z pera H. G. Wellse, pouze převrácený do současnosti 21. století.

Sledujeme příběh Cecilie (Elisabeth Moss), která uteče od svého násilnického a majetnického přítele. Ten měl totiž zahynout vlastní rukou po rozchodu s Cecilií. Ta však tuší, že všechno je trochu jinak a že její ex-přítel Adrian se tak snadno nevzdá.

Love, Death and Robots

Trailer na třetí řadu Love, Death and Robots | Zdroj: Netflix, YouTube kanál

Pátek 20. května se nesl ve znamení velké premiéry, Love, Death and Robots se vrací v zatím poslední třetí sérii. Pokud jste o seriálu nikdy neslyšeli, jde o antologicky vyprávěné příběhy míchající žánry fantasy, sci-fi, hororu a samozřejmě i komedie. Celé je to zabalené do animované kabátku, který si může každý díl zvolit odlišný.

Třetí řadu, kterou Timu Millerovi (režisér filmového Deadpoola) pomáhá režírovat mistr řemesla David Fincher (Sedm, Klub rváčů, Zmizelá), naplňuje 9 epizod se stopáží 7 až 21 minut. Jak už zaznělo, díly na sebe nenavazují, můžete si tak vybrat jenom ty, které vám přijdou nejzajímavější.

Otec náš / Our Father

Trailer na dokument Otec náš | Zdroj: Netflix, YouTube kanál

Dokumentární 97minutové dílko Lucie Jordan ve spolupráci s Netflixem dorazilo 11. května a vypráví mrazivý příběh Donalda Clina, odborníka na neplodnost, který své pacientky léčil tak, že je potajmu oplodňoval vlastním genetickým materiálem. Ale zároveň také příběh pološíleného náboženského fanatika, který svým neprofesionálním a zavrženíhodným přístupem zplodil na 94 potomků.

Clark: Hvězdný zločinec

Trailer na Clark: Hvězdný zločinec | Zdroj: Netflix, YouTube kanál

Příběh nejznámějšího švédského gangstera, jehož nechvalně proslulé zločiny daly vzniknout pojmu „Stockholmský syndrom“. Roli hlavního protagonisty a zároveň záporáka si střihl švédský chameleon Bill Skarsgård, kterého známe třeba jako klauna Pennywise z druhé adaptace Kingova opusu To. V šestidílném seriálu Clark však najdeme i další zvučná jména, třeba Vilhelma Blomgrena z Asterova Midsommaru.

Zdroj: Netflix

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení