Tip pro Překladač Googlu: nechte si přeložit text v obrázcích
Překladač Googlu je šikovná služba pro překlad textů do mnoha jazyků. Jako vstup ovšem…
Nepoužívejte levné nabíječky z Číny: mohou vám zničit telefon, nebo rovnou explodovat | foto: ReadyElements / Pixabay
Jakou používáte nabíječku? K řadě telefonů je dnes výrobci už ani nedodávají přímo v balení, nejjednodušší je tak zajít do obchodu a koupit si nějakou třetí strany. Na co byste si ale měli dát pozor při výběru neoriginální nabíječky?
V roce 2022 už celá řada výrobců, najmě Apple, Samsung, Nokia a i další přestali dodávat v prodejním balení nabíjecí adaptér s odpovídajícím výkonem. Pokud tak budete chtít váš nový telefon nabíjet, musíte sáhnout buď po originální, anebo nabíječce třetí strany. Většina lidí zvolí druhou volbu, protože originální nabíjecí adaptéry stojí řádově mnohem víc (a ještě k nim nedostanete kabel).
Jenomže laciné nabíječky, povětšinou z Číny, které koupíte od dvou stovek, přináší rizika, nad kterými se většina nakupujících nezamýšlí. Nekvalitní produkty tohoto typu mohou mít celou řadu vad, které mohou v extrémních (bohužel ale vcelku častých) případech způsobit požár a explozi. Může vás to zranit, případně poškodit váš majetek.
Pravda ale, že mnohem častější vadou, kterou nekvalitní nabíječky způsobují, je destrukce nabíjecího čipu na vašem telefonu. To se může projevovat tak, že nabíječka po připojení k přístroji ihned nenabíjí a proud “naskočí” až po pár vteřinách. Dlouhodobé vystavování této nabíječce může váš mobil stát život. Pokud se ale příslušenství dříve nerozbije.
Pakliže poničený telefon, tablet nebo třeba chytré hodinky odnesete do servisu s tím, že se vám rozbil ještě v záruce, jedna z prvních otázek pracovníka autorizovaného servisu bude: čím to nabíjíte? Zjistí-li se, že nabíjení probíhalo neoriginálním adaptérem, nemusí být záruka uznána. Výrobci totiž důsledně doporučují nabíjet vždy jen originálním příslušenstvím. Problém je v tom, že adaptér by měl mít korektně nastaven proud a napětí, aby se s dobíjeným zařízením nic nestalo.
Bohužel, u laciných dobíječek z Asie se tak často neděje. Situaci na tuzemském trhu sleduje i Česká obchodní inspekce (ČOI), která pravidelně uděluje některým výrobcům a prodejcům pokuty za prodávání nabíjecích adaptérů bez potřebné certifikace. V tomto případě je tak opravdu lepší připlatit si za kvalitu, abyste udrželi váš telefon v dobré kondici po co nejdelší dobu.
Překladač Googlu je šikovná služba pro překlad textů do mnoha jazyků. Jako vstup ovšem…
Od vydání systému Windows 10 mohou aplikace generovat vyskakovací oznámení, která uživatele…
Messenger WhatsApp má mnoho funkcí pro zjednodušení komunikace. Mimo jiné si v něm můžete…
Sada freewarových systémových utilit Microsoft PowerToys zjednodušuje v mnoha směrech…
Po několika letech soužití je nyní stále jasnější, že služby streamování videa nakonec…
Z celosvětového pohledu jsou Windows 10 nejpoužívanějším operačním systémem. Běží na sedmi z…
FBI varuje před stále častějším používáním umělé inteligence k vytváření falešných videí,…
Vypadá to, že asistentka Cortana, se kterou se mohli setkávat uživatelé Windows, půjde ještě…