Menu

Netbook tablet pro školáky

04.03.2010 14:37 | Redakce Chip + Přidat komentář
Netbook tablet pro školáky

Netbook tablet pro školáky | foto: CHIP

Společnost Intel zveřejnila informace o novém designu přenosného školního počítače Classmate PC. Z hardwarového hlediska se jedná o "tabletovou" verzi netbooku, který je navíc obalen gumovou vrstvou, aby přežil zacházení školáků.

Classmate PC je stejně jako netbooky postaven na procesoru Intel Atom, který má nízkou spotřebu energie a přispívá k dlouhé době při provozu na baterii. Výrobce uvádí, že tento počítač vydrží na baterii pracovat po dobu až 8,5 hodiny. V počítači je integrované bezdrátové připojení k počítačové síti a k internetu (Wi-fi, 3G, GPS, WiMAX). Jako zobrazovací jednotka je použit 10,1palcový displej, který pracuje v rozlišení 1 024 × 600 bodů. Nad ním je umístěna WWW kamera. Ve výbavě nechybí ani reproduktor a mikrofon. Snadné uchopení (a také ochranu před rozbitím) zajišťuje pogumovaný povrch. Při přenášení je praktické pohodlné držadlo. Classmate PC lze rychle přeměnit z formátu notebooku na tablet a počítač obsahuje rozhraní pro aplikaci eReader, optimalizované pro dotykový displej. V textu se lze pohybovat buď dotykem displeje, anebo prostřednictvím speciálních tlačítek umístěných po straně počítače. Rozpoznání ručně psaného textu a integrovaný zápisník studentům umožní vkládat poznámky psané rukou.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení