Menu

Netflix a Sony: jak by mohly obě firmy už brzy spolupracovat

27.07.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Netflix a Sony: jak by mohly obě firmy už brzy spolupracovat

Netflix a Sony: jak by mohly obě firmy už brzy spolupracovat | foto: Souvik Banerjee/Pixabay

Prozatím neexistuje služba pro streamování her pro Sony PlayStation, která by byla srovnatelná s Google Stadia nebo Xbox Cloud Gamingem. Podle nejnovějších informačních úniků by něco podobného mohlo vzniknout ve spolupráci s Netflixem.

Firmy Netflix a Sony zřejmě usilují o vzájemnou úzkou spolupráci. Podle informací serveru VGC se jedná o službu streamování her. Důvodem tohoto předpokladu jsou nálezy datových analytiků, kteří se zaměřili na kód aplikace Netflix. Mimo jiné je zde k vidění i renderovaný obrázek ovladače Dual-Sense a grafika exkluzivní hry Ghost of Tsushima pro PlayStation.

Také datový analytik Steve Moser na Twitteru píše, že projekt má u Netflixu pracovní název "Shark". Moser ve svém příspěvku sdílí i související logo se žraločí ploutví.

netflixsony

| Zdroj: Twitter/Steve Moser (@SteveMoser)

Netflix si už také zajistil exkluzivní práva na filmy společnosti Sony

Vstup Netflixu do herní oblasti už odborníci nějakou dobu předpokládají. Doposud ale nebylo jasné, v jaké podobě se to stane. To, že by nyní mohl rozšířit své aktivity i v oblasti streamování her, je dáno i skutečností, že Sony v této oblasti zaostává. Japonská firma prozatím srovnatelnou nabídku, jakou nabízí například Xbox Cloud Gaming nebo Google Stadia, nemá.

Větší spolupráci mezi Netflixem a Sony nasvědčují i předchozí kroky v historii obou společností. Před několika měsíci vyšlo najevo, že Netflix získal exkluzivní práva na filmy společnosti Sony Pictures Entertainment. To se mimo jiné odrazí i u nového filmu s názvem "Uncharted".

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení