Menu

Nevíte co s penězi? Šílený ovladač pro PlayStation 5 od Razeru je dražší než herní konzole

11.11.2022 13:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Nevíte co s penězi? Šílený ovladač pro PlayStation 5 od Razeru je dražší než herní konzole

Nevíte co s penězi? Šílený ovladač pro PlayStation 5 od Razeru je dražší než herní konzole | foto: Razer / Wolverine V2 Pro press kit

Letití hráči již vědí, že nákupem herní konzole útrata zdaleka nekončí. Je potřeba vybavit herní knihovnu digitálními či diskovými kopiemi oblíbených titulů a bude to chtít i pořádný herní ovladač. Jeden takový nabízí firma Razer, zrovna levný ale není.

Razer představil svou vlajkovou loď v segmentu herních ovladačů pro PlayStation 5. Je jím Wolverine V2 Pro, multifunkční univerzální ovladač s licencí pro používání na PlayStationu 5, ale i na PC. Co všechno tento kus hardwaru umí?

Razer Wolverine V2 Pro funkce

Ovladač přichází s buclatým designem, který je podle výrobce vysoce ergonomický. Bílý povrch ovladače je ve spodní části zahalen do černé protiskluzové hmoty s vroubkováním. Kromě toho Razer implementoval také vlastní standard podsvícení Razer Chroma, které lze variovat pomocí aplikace v chytrém telefonu.

Wolverine nabízí základní sadu tlačítek: 8směrový d-pad, dotykovou plošku, funkční tlačítka trojúhelník, čtvereček, kolečko a křížek, dva triggery L2 a R2, dva bumpery L1 a L2 a také dvojici analogových páček rozmístěných úhlopříčně.

Právě páčky jsou dost podstatné, můžete je totiž jednoduše měnit. Razer má v nabídce vyšší páčky s rovným povrchem, které doporučuje pro klidnou mušku kupříkladu při hře za snipera, anebo nižší páčky s vypouklým povrchem, které se prý více hodí pro dynamičtější boj (samopal, brokovnice a tak podobně).

| Zdroj: Razer / YouTube

Kromě zmíněného pak Wolverine disponuje ještě novými tlačítky, které si lze ve hře volitelně namapovat. Čtyři z nich se nachází na zádech ovladače, manipulovat byste s nimi měli pomocí prostředníků a prsteníků. Na ukazováčky jsou tu ještě střední bumpery M1 s M2. Výrobce navíc uvádí, že hráči nepřijdou o adaptivní triggery ani o haptické vibrace.

Razer Wolverine V2 Pro vstoupí na trh na samotném konci tohoto roku, 31. prosince 2022. V tuto chvíli jsou otevřené pouze předprodeje. Ty jsou ale za cenu, za kterou byste měli měli polovinu PlayStationu 5, anebo rovnou celou konzoli Xbox Series S – a ještě by vám zbylo na oběd.

Nutno zároveň poznamenat, že Razr Wolverine V2 Pro vznikl v reakci na značkový ovladač DualSense Edge přímo od Sony, který nabízí také řadu dalších tlačítek a kvalitnější zpracování.

Zdroj: Razer, Heureka

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.