Menu

Nikon D610 - zrcadlovka s Full Frame snímačem

15.10.2013 00:20 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Nikon D610 - zrcadlovka s Full Frame snímačem

Nikon D610 - zrcadlovka s Full Frame snímačem | foto: CHIP

Společnost Nikon uvedla nejnovější přírůstek do své řady digitálních jednookých zrcadlovek formátu FX (Full Frame), fotoaparát Nikon D610. Nabízí rozlišení 24,3 milionu pixelů a mnoho zajímavých funkcí.

nikon-d610-top

 

Rozsah citlivostí ISO v rozmezí 100–6 400 lze dále rozšířit o hodnotu 25 600 (ekvivalent ISO) směrem nahoru a o hodnotu 50 (ekvivalent ISO) směrem dolů. Přístroj je rychlejší než jeho předchůdce a nabízí snímací frekvenci až 6 sn./s ve formátu FX i DX. V situacích, ve kterých je klíčové ticho, potlačuje nový režim tichého sériového snímání zvuky návratu zrcadla, takže lze snáze zachytit frekvencí až 3 sn./s plaché objekty, jako jsou například zvířata v přírodě.

m-id-428913-nikon-d610

Nikon D610 nabízí stejnou funkci Full HD D-Movie s více formáty obrazu jako přístroj Nikon D800. Videosekvence Full HD (1 080p) lze zaznamenávat se snímací frekvencí 30p, 25p a 24p, resp. se snímací frekvencí 60p, 50p a 25p při použití formátu 720p. Maximální délka videosekvencí Full HD je cca 29 min 59 s. Konektor pro mikrofon umožňuje použít externí stereofonní mikrofon a fotoaparát je také vybaven zvukovým výstupem pro externí sluchátka. Fotoaparát Nikon D610 nabízí možnost přenosu nekomprimovaného živého videa ve formátu 1 080p na externí záznamová zařízení.

Mezi zajímavé nástroje patří  časosběrné snímání, režim HDR, předvolby Picture Control(umožňují přizpůsobit vzhled snímků a videosekvencí vyvážením parametrů), motivové programy (celkem 19), vestavěné editační funkce (možnost korekce efektu červených očí a vyvážení barev, funkce D-lighting, zpracování formátu RAW a možnosti změny velikosti snímků), filtrové efekty,připojení přes WiFi. Fotoaparát je také vybaven funkcí úpravy videosekvencí, která umožňuje označit počáteční a koncový bod videosekvencí pro jejich efektivnější ukládání.

Komentáře

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení