Menu

Nokia Lumia 925

14.05.2013 10:20 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 925 | foto: CHIP

Nová Nokia Lumia 925 bude jen velmi těžko konkurovat svojí předchůdkyni.

Nokia Lumia 925 bohužel nemá kovový kryt, jak by se mohlo zdát ze zveřejněných fotografií, její polykarbonátové zadní kryty budou k dispozici v bílé, šedé nebo černé barvě. Oproti své předchůdkyni, modelu 920, navíc v základní výbavě nenajdete možnost bezdrátového dobíjení – společně s NFC nabíječkou si proto budete muset pořídit i speciální kryt.

Výčtem negativ nového smatphonu od Nokie můžeme pokračovat – rozlišení 4,5" displeje s hodnotou 1 280 × 768 bodů je na poměry dnešních top modelů smartphonů opravdu málo. Potenciální kupce jistě nepotěší ani chybějící slot na paměťové karty, na které by si mohli ukládat snímky pořízené kvalitním 8,7Mpx PureView fotoaparátem. Lumia 925 se bude standardně dodávat s úložištěm o kapacitě 16 GB (Lumia 920 má plných 32 GB), speciální edice pro zákazníky operátora Vodafone bude mít kapacitu dvojnásobnou. Hmotnost telefonu klesla na příjemných 139 gramů.

Procesor o výkonu 1,5 GHz s 1 GB operační paměti nepatří na výkonnostní špičku, pro plynulý provoz operačního systému Windows Phone a jeho aplikací ovšem bohatě postačí.

Novinka Nokie, která má nahradit dosluhující vlajkovou loď Lumia 920, je v porovnání s top modely konkurence, jako jsou Samsung Galaxy S4 nebo HTC One, spíše zklamáním. Jedinou změnou k lepšímu, kterou současní majitelé Lumie 920 ocení, je totiž nižší hmotnost nového modelu. Za předpokládanou cenu kolem 15 000 Kč jsme čekali mnohem víc. Termín uvedení na český trh zatím Nokia neupřesnila.

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení