Menu
CHIP Speedtest

Nová chytrá zařízení od Lenova

09.06.2020 15:21 | Redakce Chip
Nová chytrá zařízení od Lenova

Zařízení vhodná pro studenty i domácnosti s více členy představilo Lenovo. Jak se postupem času ukazuje, při práci z domova, učení nebo při zábavě nehraje hlavní roli místo, kde se uživatel nachází, ale spíše samotné zařízení.

Lenovo rozšířílo své portfolio o lehce přenosná a víceúčelová zařízení Lenovo Yoga Duet 7i s perem Lenovo E-color a také o Lenovo IdeaPadDuet3i s digitálním perem.

Lenovo Yoga Duet 7i: pro studenta grafiky i domácí zábavu

Lenovo Yoga Duet 7i je jedním z úplně prvních zařízení Yoga s odnímatelnou podsvícenou klávesnicí. Umožňuje připojení přes Bluetooth(5.0) a díky přídavnému stojánku si uživatel zařízení libovolně přizpůsobí do různých poloh – třeba i na kreslení. Rychlost připojení zajišťuje kompatibilita s Intel Wi-Fi 6 (Gig+)a je možné Yoga Duet 7i připojit i přes LTE/4G.

Zařízení nabízí řadu vychytávek, jako je bezpečnější přihlášení na základě rozpoznání obličeje skrze infračervenou kameru s Windows Hello.Další chytrou funkcí je Glance od Mirametrix, která hlídá, zdali uživateli nekouká někdo přes rameno nebo pozastaví přehrávání videa při odchodu od zařízení.

Pro zábavu i práci nabízí Yoga Duet 7i grafiku Intel Iris Plus s Windows 10 a procesor Intel Core i7 10. generace. Zařízení disponuje 13palcovým dotykovým displejem IPS 2K s úzkými rámečky a 100% krytím sRGB s jasností 450 nitů. Kvalitní displej vyzdvihne jakoukoliv grafickou práci, na kterou je Yoga Duet 7i připraven díky digitálnímu peru E-color s chytrým senzorem. Ten umožní snímat barvu z manuálů či jiných skutečných objektů pouhým dotykem hrotu pera na objekt a přitlačením. Uživatelé mohou funkci využít v aplikacích Adobe Photoshop, InDesign a Illustrator.

Pro milovníky filmů a hudby je tu pak systém Dolby Audioa Dolby Vision podpořený dostatečně velkou pamětí (až 16 GB DDR4) a úložištěm (až 1 TB PCle SSD).  Yoga Duet 7i vydrží v provozu bez nabíjení až 10 a půl hodiny.Cena se bude pohybovat od 34 tisíc korun.

Lenovo IdeaPad Duet 3i: praktický společník na dovolenou

Lenovo IdeaPad Duet 3i je zařízení 2v1 s možností LTE připojení, které se hodí na cesty nebo na dovolenou. S  váhou 0,86 kg a praktickou velikostí je vhodné pro studenty a celkově uživatele, kteří jsou neustále v pohybu a potřebují cestovat nalehko.

Lenovo IdeaPad Duet 3i je kompatibilní se všemi běžnými školními programy a drží díky své konvertibilitě prvenství mezi počítači IdeaPad. Poznámky si uživatelé jednoduše zapíší v pohodlí jakékoliv pozice díky odnímatelné klávesnici s Bluetooth (5.0), stojánku a digitálnímu peru. Zařízení ukrývá procesor Intel Pentiums grafikou Intel, Windows, Wi-Fi kompatibilitu a systém Dolby Audio.

Lenovo IdeaPad Duet 3i umí pracovat v pozici notebooku, tabletu, „stanu“ nebo se stojánkem. Večerní relax v podobě filmů a seriálů zajistí 10,3palcový FULL HD IPS displej a 7hodinová výdrž na baterii. Čeští uživatelé se ho dočkají v září za ceny od 10 tisíc korun.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení