Menu

Nová generace nástěnného přístupového bodu

14.03.2018 09:25 | Milan Loucký + Přidat komentář
Nová generace nástěnného přístupového bodu

Nová generace nástěnného přístupového bodu | foto: CHIP

Nová generace dvoupásmového gigabitového stropního access pointu TP-Linku TP-EAP225 je vhodná pro instalaci do malých a středních firem, do hotelových prostor, penzionů, restaurací, nemocnic či jiných veřejných prostor nabízejících připojení k internetu přes Wi-Fi.

Stropní přístupový bod EAP přináší řešení pro plošné šíření Wi-Fi signálu ve veřejných prostorách nebo ve firmách, kde je vyžadována snadná a centralizovaná administrace. Proto je součástí přístupového bodu EAP Controller Software, přes který mohou správci jednoduše ovládat až stovky EAPů.

Nová verze EAP225 AC 1350 umožňuje simultánní připojení rychlostí 450 Mbit/s na frekvenci 2,4 GHz a 867 Mbit/s na frekvenci 5 GHz, tedy celkovou propustnost až 1317 Mbit/s.

Novinkou je podpora standardu 802.11ac wave 2, konkrétně je nová verze vybavena technologií 2x2 MU-MIMO, díky které dokáže v reálném čase komunikovat s desítkami klientů najednou.

Pro zajištění stabilního bezdrátového připojení je access point vybaven funkcí Band Steering, který automaticky přesouvá dvoupásmová zařízení do širšího pásma 5 GHz pro rychlejší připojení. Jelikož se často připojují uživatelé s mobilními telefony a jejich poloha se v prostoru a čase mění, tzv. Beamforming soustřeďuje signál tam, kde je ho nejvíce zapotřebí, a poskytuje tak rychlé a stabilní Wi-Fi připojení pro všechna zařízení.

Ke stávající podpoře napájení pomocí aktivního PoE 802.3af (48 V) nově přibyla i možnost napájet přístupový bod skrze pasivní PoE (24 V). Společně s možností napájení přes PoE injektor, který je součástí balení, tak nabízí jednoduchou implementaci i do již existující sítě.

EAP Controler Software

Lokálně instalovaný software (případně nasazený formou privátního cloudu) umožňuje monitorovat a spravovat až stovky EAPů nezávisle na jejich lokalitě. Jeho prostřednictvím lze konfigurovat a automaticky synchronizovat jednotná nastavení bezdrátového připojení pro všechny jednotky EAP v síti. K zajištění stability a efektivity provozu sítě slouží řízené omezování rychlosti připojení a rozložení zátěže mezi jednotlivé EAPy. V rámci softwaru lze také nastavit a přizpůsobit autentizaci hostujících klientů pomocí kaptivního portálu. Významnou výhodou EAP Controler Softwaru je pak jeho zcela bezplatné použití, tedy bez licenčních poplatků nebo dalších nákladů.

Bezplatná nebo placená Wi-Fi?

Hotely či penziony ocení možnost tisknout přístupové vouchery s definovanou délkou platnosti (například na dobu pobytu). Samotný proces vystavování voucherů je jednoduchý a nenáročný na obsluhu. Zabrání se tak „nezvaným hostům“ v síti, kteří přes veřejně známé heslo vytěžují kapacitu internetového připojení.

Díky voucheru se klient pomocí kódu jednou přihlásí přes upravitelnou úvodní stránku a následně je danému zařízení umožněn přístup k internetu. Vouchery lze používat i jako placenou službu, a to jak pro samotný přístup k internetu, tak lze klientovi nabídnout na určitou dobu například vyšší rychlost připojení.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení