Menu

Nová mobilní platforma

02.06.2011 07:14 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nová mobilní platforma

Nová mobilní platforma | foto: CHIP

Společnost Intel na veletrhu Computex představila nový návrh přenosného počítače Keeley Lake. Ten vychází z nové platformy Cedar Trail, která je určena pro netbooky s procesy Intel Atom.

Keeley Lake podle Intelu nabídne jak pohodlné surfování pomocí dotykového displeje, tak možnost využít klasické klávesnice a snadněji tak zpracovávat text. Kromě toho by mělo jít o zařízení s elegantním vzhledem a tvarem, které využije nový typ multi-touch displejů. 
Tloušťka Keeley Lake  by se měla pohybovat okolo 17 – 20 mm. Nové procesory Cedar Trail se budou vyrábět 32nanometrovým výrobním postupem a budou mít vyšší výkon a nižší spotřebu, než předchozí generace Atomů. Nejspíše budou podporovat pouze paměti DDR3 a budou mít grafické jádro s podporou DirectX 10.1.
Na přenosných počítačích poběží operační systémy Chrome OS, MeeGo a Windows. Intel již tento návrh poskytl výrobcům.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení