Menu

Nová řada tabletů a ultrabooky v barvách

12.01.2012 14:56 | Redakce Chip + Přidat komentář
Nová řada tabletů a ultrabooky v barvách

Nová řada tabletů a ultrabooky v barvách | foto: CHIP

ASUS představil na veletrhu spotřební elektroniky CES 2012 nové zástupce rodiny tabletů Eee Pad, ultrabooky ZENBOOK v barevných provedeních nebo 27" LED monitor VA278Q.

Nedávno představený tablet ASUS Eee Pad Transformer Prime TF201 je prvním tabletem na světě, který je vybaven čtyřjádrovým procesorem nVidia Tegra 3. Je také prvním tabletem, pro který je ode dneška k dispozici upgrade na nový operační systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich od společnosti Google. Hliníkové tělo tabletu Transformer Prime s kruhovým vzorem má tloušťku 8,3 mm a prodává se ve dvou barvách – ametystově šedé a šampaňské zlaté. Při využití mobilní dokovací stanice nabídne tablet Transformer Prime až 18hodinovou výdrž baterie.

ASUS Eee Pad Transformer TF202

ASUS představil také nový tablet Transformer TF202 –10,1" tablet, který je vlajkovou lodí řady Transformer. Podobně jako TF201 je vybaven zvukovou technologií ASUS SonicMaster, nabízí však displej s Full HD rozlišením 1920 × 1200 bodů. Takto vysoké rozlišení dosud nebylo k vidění u žádného tabletu. Vylepšení se dočkal nejen přední 2Mpx, ale také zadní 8Mpx fotoaparát, který nyní dosahuje světelnosti F/2,4. Díky vestavěnému LED blesku lze pořizovat snímky i za zhoršených světelných podmínek.

ASUS Eee Pad MeMO ME171 a ME270

ASUS Eee Pad MeMO ME171 spojuje výhody PC a mobilního telefonu – jde vlastně o dvě zařízení v jednom, které se skládá ze 7" tabletu MeMO a náhlavní soupravy MeMIC. Tablet MeMO ME171 je vybaven 7" displejem s rozlišením 216 dpi s přesným barevným podáním a obrazem snadno čitelným i na přímém světle. Dotykovou obrazovku lze kromě prstů ovládat i vestavěným stylusem.
Součástí tabletu MeMO ME171 je náhlavní souprava Bluetooth MeMIC, s jejíž pomocí lze vyhledávat kontakty, odesílat a přijímat textové zprávy a samozřejmě uskutečňovat hovory. Po připojení sluchátek slouží jako zvukové zařízení umožňující streamovat hudbu z MeMO prostřednictvím Bluetooth připojení.  V nabídce je rovněž model MeMO ME270, 7" tablet PC s procesorem NVIDIA Tegra s podporou Wi-Fi sítí.

Ultrabooky ASUS ZENBOOK

ASUS oznámil, že letos na jaře uvede dvě nová barevná provedení ultrabooků ZENBOOK - Rose Gold a Hot Pink. ZENBOOK má tloušťku pouhých 9 mm v nejširším místě a 3 mm v přední části. Jeho spuštění je téměř okamžité, trvá pouhé dvě sekundy. V pohotovostním režimu vydrží až dva týdny a v režimu spánku dokonce dlouhých 65 dní.

Monitor ASUS VA278Q

Nově uvedený profesionální monitor ASUS VA278Q nabízí 27" QHD displej s rozlišením 2560 × 1440 bodů. Rozteč bodů monitoru VA278Q činí pouhých 0,233 mm, což je o 25 % méně než u běžných širokoúhlých 27" FHD monitorů. Panel s LED podsvícením disponuje pozorovacími úhly 178° v horizontálním i vertikálním směru. Svým zobrazením pokrývá 100 % barevného prostoru sRGB.
Monitor VA278Q je určen profesionálním uživatelům a fotografům. Využívá funkci ASUS QuickFit Virtual Scale, která dokáže zobrazit náhled fotografií ve skutečné velikosti a snímky upravit pomocí překryvných mřížek. Monitor VA278Q nabízí široké možnosti připojení a podporuje rozhraní DisplayPort i dual-link DVI. Vysoký uživatelský komfort při sledování zajišťují mimo jiné ergonomické funkce jako natáčení do stran, naklápění, otáčení a nastavení výšky.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení